چاپ رایگان کتاب

انتشارات بین المللی عطران: مهندس روژین شهرام (کتاب هندبوک تصفیه فاضلاب)

0

متکف Metcalf بیشتر صافی های چکنده سازه ­های کم عمق و استوانه­ ای با قطر زیاد هستند که از قلوه سنگ پر شده ­اند و یک توزیع کننده بالا سری دارند.
چندین گونه از این طرح ساخته شده است. اگر از یک ماده محیطی (قلوه سنگ) استفاده شود،معمولاً شکل صافی استوانه ­ای است و بستر آن کم عمق است؛
اگر از ماده محیطی سنتزی (پلاستیک) استفاده شود، شکل صافی می­تواند استوانه­ ای یا مستطیلی باشد اما عمق آن خیلی بیشتر خواهد بود سازه ­هایی را که بستر آنها عمیق و از ماده محیطی سنتزی ساخته شده ­اند می توان برج­ های صافی یا برج­ های صافی زیستی نامید.
صافی­ های مربعی یا مستطیلی هم ساخته شده ­اند که افشانک توزیع فاضلاب آنها ثابت است. نوع دیگر صافی را تماس­ دهنده زیستی چرخان می­ نامند. شیوه تصفیه فاضلاب در تماس ­دهنده شبیه صافی چکنده است.
بجز آنکه در این نوع به جای ریختن فاضلاب بر روی ماده محیطی، ماده محیطی در میان فاضلاب به چرخش در می­آید. سازه صافی چکنده یا تماس­ دهنده زیستی چرخان را میتوان به منظور کنترل بو یا برای جلوگیری از انجماد و یخبندان پوشیده و محفوظ ساخت.
برای آنکه کار در محیط صافی چکنده بی­ خطر و ایمن باشد، چند اقدام احتیاطی ضروری است. اول، قبل از کار بر روی توزیع­ کننده، جریان ورودی به صافی را قطع کنید و صبر کنید تا توزیع­ کننده از حرکت بایستد.
در همه واحدها به جز تصفیه­ خانه­ های کوچک، نیروی رانش توزیع ­کننده در حدود نیروی یک کامیون بزرگ است. نمی­توانید بدون به خطر انداختن خود دست دراز کنید و توزیع­ کننده را متوقف کنید. در چنین وضعیتی، آسیب جدی متوجه شما خواهد شد.

پذیرای نظرات و پیشنهادات متخصصین و صاحب نظران در راستای بهبود و ارتقا سطح علمی و کیفی آثار منتشر شده انتشارات عطران هستیم. شایان ذکر هست که درآمد حاصل از فروش این اثر صرف امور خیریه و حمایت از کودکان بی سرپرست و بد سرپرست خواهد گردید.

 

لینک سفارش کتاب هندبوک تصفیه فاضلاب

انتشارات بین المللی عطران-مهندس روژین شهرام- کتاب هندبوک تصفیه فاضلاب-دکتر عادل علاف صالحی.jpg-

Call Now Button