چاپ رایگان کتاب

انتشارات عطران: کتاب “افسانه ها تسلیم نمی شوند شهر گمشده (آتلانتیس افسانه یا واقعیت)” به قلم “سایه مهری”

0

انتشارات عطران: کتاب “افسانه ها تسلیم نمی شوند شهر گمشده (آتلانتیس افسانه یا واقعیت)” به قلم “سایه مهری”

خصوصيات آتلانتيس

 افلاطون در رساله دیگر خود به نام كریتیاس (Critias) گفت: آتلانتیس 390 هزار كیلومتر مربع بود كه جمعیت چند میلیون نفری آن‌ را آتلانت می‌خواندند. این جزیره مهد تمدنی بسیار عالی و پیشرفته بود كه در زمان خود سر آمدي تازه طبق گزارش افلاطون بر این سرزمین اطلس حکومت  می راند که مردم او را ستون آسمان می دانستند و در مرکز جزیره در بزرگداشت اطلس معبدی با شکوه ساخته بودند که دیوار های عظیم داشت و درهای آن تزیین یافته بود از سنگ ها و فلزات قیمتی در زیر تابش نور خورشید هم چون الماس می درخشید.

افلاطون ادامه می دهد: «مقدس ترین حیوان در نزد مردمان اتلانتیس گاو نر بود که مظهر قدرت بی شمار می رفت و به عنوان برترین هدیه به پیشگاه اطلس با مراسمی شکوهمند در برابر معبد بزرگ قربانی می شد تا فوران خون سنگ های مرمر را رنگ آمیزی کند.»

به نوشته افلاطون: در قاره آتلانتیس شهرها به شکلی هندسی و زیبا ساخته شده بودند و کانال های آب که همچون رگ از ميان شهرها مي گذشتند. آتلانت ها معروف به برادري و انسانيت والا بودند.

تخت پادشاهي آتلانتيس

نخستین فرد ساكن این جزیره، اونور بود كه با لئوكیپیه ازدواج كرد و از او صاحب دختری به نام كلیتو شد. پوزیدون، خدای حامی جزیره، عاشق كلیتو شد و حاصل ازدواج آن ها، پنج جفت پسر دوقلو بود. پوزیدون جزیره را بین پسرها تقسیم كرد و اطلس را كه پسر بزرگ‌تر بود، پادشاه جزیره كرد.

نوبت چاپاول
قیمت روی جلد: 600000 ریال (ارسال پستی رایگان)
جهت پاسخگویی به سؤالات و تهیه کتاب مربوطه می توانید از طریق گزینه خرید محصول و پل ارتباطی انتشارات عطران اقدام نمایید:

دفتر مرکزی انتشارات عطران:     66191000 -021
شماره تلگرام پشتیبانی (24 ساعته):  09108172896

انتشارات عطران 021-66191000 WWW.ATRANBOOK.IR

انتشارات عطران
021-66191000
WWW.ATRANBOOK.IR

Call Now Button