چاپ رایگان کتاب

انتشارات عطران: فراخوان جشنواره بین المللی شعر و داستان کوتاه “سوری بانو” (دل خسته کوچه های شهر)

0

مناسبت نامگذاری جشنواره سوری بانو:

یادی کنیم از عاشق پیشه خیابان های سرد اردبیل؛ دلشده ای که به گفته اهالی آنجا، بالغ بر 40 سال کوچه های شهر را به امید دیدار جانان خود گشت.
دختری از دیار الموت که اکنون 62 سال دارد و مهمان کوچه های شهر است. وقتی که دختری نوجوان بود، عاشق سرباز معلم خود از سپاه دانش شد. معلم روزی شهر الموت را به مقصد زادگاه خود ترک نمود اما غافل از اینکه دختری به نام سوری دلباخته او بود.
مدتی سپری شد و بالاخره دلش طاقت نیاورد و سوری بانو خانه را به سمت اردبیل ترک نمود تا خبری یا نشانی از ایوب بیابد. خسته بود و سرما چنان تازیانه خود را بر این شهر دلگیر می کوبید که دیگر یارایی برای ایستادنش نبود. تنها و حیران نشانی از او جست اما کسی سراغی از این گمشده نداشت. کولاک و بوران نفس این دل خسته را بریده بود.
پدرش از خان های الموت بود. چندین بار او را از شهر اردبیل یافت و به روستا برگرداند اما مگر می شد دلی را که عشق وصل ایوب را داشت، پای بند روستای غریب الموت نمود!
سال ها دنبال سراغی از او در شهر گشت ولی این بار بی نتیجه نبود و نشانی خانه او را یافت. بی شک زمان دیدار لعلی که سال ها انتظارش را می کشید، رسیده بود.
با هر سختی و اشتیاقی بود خود را به آنجا رساند. پروانه پر شکسته ایوب دیگر توانی برایش باقی نمانده بود. قامتش خم شده بود و دیگر رمقی نداشت.
درب را کوبید، کودکی در را باز کرد؛ چند ثانیه ای نگذشته بود که پدر کودک به دنبال فرزندش پشت در آمد. یکباره کوه امید و آرزوهای سال های “سوری” در هم شکست. آری؛ این همان گمشده سوری بود! گم گشته ای که اکنون صاحب همسر و چند فرزند بود.
آسمان سپید شهر در چشمان عاشق “سوری” سیاه شد. چطور می توان بغض دختری را بیان نمود که اینگونه تصمیم به ترک آنجا گرفت. قلم عاجز از وصف خیال و تاب آن شبی است که بر “سوری” گذشت.
سال ها گذشت و او آواره بی صدای شهر و مدهوش عشق ایوب بود. کسی او را نمی شناخت و خبر از حزن او نداشت. سکوت شب هایش به عشق دلدادگی او می گذشت و گذر روزهایش به انتظار دیدنش.
معشوقی که دیگر مجنونی دلباخته بود و تنها دلخوشی او نشستن در پارکی نزدیک خانه ایوب بود تا وقتی بچه هایش را برای بازی کردن به آنجا می آورد، نگاهی به او بیافکند تا شاید دردی از دل رنجیده اش زدوده شود. اکنون نزدیک به 40 سال هست که لیلی الموت، مجنون کوچه های شرمسار این شهر هست.

فراخوان جشنواره ملی شعر و داستان کوتاه “سوری بانو”

انتشارات ملی عطران با شماره مجوز 12666 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پنجمین دوره جشنواره شعر و داستان کوتاه کشور را برگزار می نماید.
نویسندگان، مؤلفین و اهالی قلم می توانند جهت شرکت در جشنواره “سوری بانو” با رعایت اصول کلی و فرمت ارائه شده توسط دبیرخانه مرکزی به شرح زیر اقدام نمایند:

1) فرمت ارسالی اثرات می بایست در قالب WORD بوده و دارای عنوان در نوشته باشد.
2) جشنواره سوری بانو دارای محدودیت قالب در آثار ارسالی نبوده و شرکت کنندگان می توانند در تمامی سبک های ساختاری و شخصی اعم از رمان، شعر، فیلم نامه، داستان کوتاه، نمایش نامه و … مبادرت به رقابت در جشنواره نمایند.
3) ثبت مشخصات شناسایی و شماره های تماس دقیق جهت ارتباط آتی با شرکت کنندگان الزامی بوده و به اثراتی که دارای موارد مربوطه نباشند، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
4) هر نویسنده حداکثر با 3 اثر می تواند در جشنواره شرکت نماید.
5) شرکت کنندگان خارج از کشور می بایست در قسمت توضیحات سامانه آپلود، نام کشور و شهر اقامتی خود را با حروف لاتین ذکر نمایند.
6) شرکت در جشنواره “سوری بانو” کاملا رایگان می باشد.

از کلیه نویسندگان و شرکت کنندگان محترم تقاضا می شود بنابه حجم آثار دریافتی و ترافیک بررسی آثار توسط کمیته داوران، ارسال دلنوشته های خود را به روزهای پایانی موکول ننمایند.

انتشارات ملی عطران در نظر دارد به 20 نفر اول برگزیده از این جشنواره هدایایی به ترتیب زیر اهدا نماید:

نفرات اول تا سوم: تمام سکه بهار آزادی
نفرات چهارم تا دهم: ربع سکه بهار آزادی
نفرات یازدهم تا بیستم: کارت هدیه 5 میلیون ریالی

لازم به ذکر است به منوال جشنواره گذشته از بین شرکت کنندگان، یک نفر به نسبت محتوا و صلاحیت جهت چاپ کتاب رسمی به اسم نویسنده مذکور انتخاب خواهد گردید. تمامی هزینه های مربوطه چاپ و تهیه کتاب فوق به عهده انتشارات عطران خواهد بود.

پل ارتباطی انتشارات عطران:
دبیرخانه مرکزی تهران: 66191000-021
پشتیبانی تلگرام: 09108172896
فکس مرکزی: 89779269-021
پست الکترونیک: info@atranbook.ir
وبسایت مرکزی: WWW.ATRANBOOK.IR
دفتر مرکزی: تهران میدان هفتم تیر خیابان بهار شمالی شماره 826

جشنواره ملی شعر و داستان کوتاه سوری بانو نشر عطران

جشنواره ملی شعر و داستان کوتاه سوری بانو نشر عطران

جهت ارسال آثار از سامانه قسمت پایین استفاده نمایید:

Call Now Button