چاپ رایگان کتاب

انتشارات عطران: کتاب *از آراستگی تا همسریابی* به قلم *عباس علاف صالحی*

0

انتشارات عطران: کتاب *از آراستگی تا همسریابی* به قلم *عباس علاف صالحی*

زن هایی که در حد وسواسی به ظاهرشان اهمیت می دهند، می توانند مردها را سرد و از خود دور کنند. در سال هایی که روی موضوع روابط زن و مرد کار کردم، با مردهای بسیاری مواجه شدم که از این موضوع شکایت داشتند، آنها حتی به مواردی با دقت خاص به زیاده روی همسرشان در این مورد اشاره می کردند و مواردی نظیر آنچه در ادامه می آوریم را به عنوان دلایل سرد شدن شان نسبت به همسر خود معرفی می کردند:

زن هایی که مدام در خانه و مهمانی آرایش سنگین و غلیظ می کنند: صدها بار این شکایت را از همسران شان شنیده ام. حقیقت آن است که مردها از آرایش غلیظ بدشان می آید و دوست دارند همسران شان آرایش سبک و کم رنگ داشته باشند، به خصوص آرایش چشم ها را خیلی می پسندند و دوست دارند. در تحقیقاتی که انجام دادم متوجه شدن که مردها بیش از هر موردی از کرم پودر و رژگونه بدشان می آید.

هنگامی که مردها به صورت همسرشان نگاه می کنند به جای آنکه پوست تان را ببینند با لایه ای از کرم پودر و … روبه رو می شوند و نسبت به شما سرد می شوند. از آنجا که ما زن ها سال های سال مجلات مختلف مخصوص خانم ها و مد را خوانده ایم، آراستگی به صورت های پوشیده از لوازم آرایشی عادت داریم؛ اما برای اغلب مردها، آرایش سنگین و غلیظ بسیار سطح پایین به نظر آمده و چنین صورت هایی اغلب برای شان به مراتب زشت تر هم هستند؛ یک سرد کننده تمام عیار. زن هایی هستند که سر میز شام ناگهان کنار می کشند تا رژ لب یا برق لب خود را مجددا تجدید کنند، آن هم همانجا سر میز درحالی که شوهرشان هم تماشا می کند.

آراستگی زن هایی که در لباس پوشیدن وسواس دارند هم بلای جان همسرشان هستند: گرچه مردها از زن های خوش لباس خوش شان می آید، اما چنانچه زنی به طرزی وسواسی لباس پوشیده باشد، برای مردها به هیچ عنوان خوشایند نخواهند بود؛ مخصوصا زن هایی که لباس پوشیدن شان ساعت ها طول می کشد و دست آخر هم از آنچه پوشیده اند احساس خوبی ندارند. به یاد دارم مردی می گفت: هنگامی که از همسرم خواستم تا به تماشای بازی بیسبال پسر 9 ساله مان برویم، او یک شلوار چرمی مشکی پوشید با یک جفت کفش پاشنه بلند و یک عالمه آرایش. خیلی جذاب شده بود، اما این لباس مناسب یک مهمانی بود، نه تماشای یک مسابقه بیسبال آن هم با یک عده پسربچه 9 ساله.

زن هایی که نمی گذارند کسی به موهای شان دست بزند: مردها ازآراستگی زن هایی که مدل و آرایش موهای شان به مرد شان می گوید «لطفا دست نزنید!» بدشان می آید. آنها از موهای خشک، تافت خورده و چرب شده که محتوی تعداد زیادی سوزن، سنجاق و شانه هستند، وحشت دارند.

زن هایی که مقادیر زیادی طلا و جواهر به خود آویخته اند: به یاد دارم مردی به شوخی از من پرسید چرا زن ها احساس می کنند مجبورند یک عالم طلا و جواهرات به خود آویزان کنند؟ این موارد ما مردها را سرد می کنند.» ما زن ها فکر می کنیم که بدین ترتیب مد روز هستیم، اما مردها طور دیگری فکر می کنند. از نظر آنها این همه زیور و زینت آلات، اضافی و غیرضروری است و آنها را سرد می کند. آیا تا به حال شده نامزد یا شوهرتان به شما بگوید که بدون آرایش خوشگل تر هستید و شما فکر کنید که او باید دیوانه شده باشد که چنین حرفی بزند؟

خیلی از کارهایی که ما زن ها با آراستگی خودمان می کنیم تا خوشگل تر جلوه کنیم، برای مردها عجیب و غریب و غیرطبیعی به نظر می رسد. آنها با لوازم آرایشی و کمدهای پر از لباس و انواع محصولات پوستی نظیر کرم و لوسیون و… بزرگ نشده اند (مگر اینکه خواهرهای زیادی داشته باشند). گرچه مردها، زن هایی که به سلامت و زیبایی خود اهمیت می دهند را خیلی هم دوست دارند، اما زیبایی های طبیعی همسرشان را بیشتر دوست دارند تا روبه رو شدن با یک عروسک آرایش و تزیین شده که دست زدن به آن می تواند دردسرهایی را برای شان ایجاد کند.

زن هایی که به طرزی وسواسی نگران آراستگی قیافه خود هستند: این زن ها مردها را نسبت به خود سرد می کنند چراکه این حالت نشان دهنده عدم اعتماد به نفس و احساس ناامنی درونی آنهاست. به خاطر داشته باشید که اعتماد به نفس نقطه قوت شما در برابر شوهرتان است. زنی که اجازه نمی دهد بدون آرایش دیده شود، به اندازه زنی که بدون آرایش هم احساس خوبی نسبت به خود دارد و زیبایی طبیعی و واقعی خود را نشان می دهد، از حس احترام همسر برخوردار نخواهد بود.

نوبت چاپ: اول
قیمت روی جلد: 300000 ریال (ارسال پستی رایگان)
جهت پاسخگویی به سؤالات و تهیه کتاب مربوطه می توانید از طریق گزینه خرید محصول و پل ارتباطی انتشارات عطران اقدام نمایید:
دفتر مرکزی انتشارات عطران: 66191000 -021
شماره تلگرام پشتیبانی (24 ساعته): 09108172896

انتشارات عطران 021-66191000 WWW.ATRANBOOK.IR

انتشارات عطران
021-66191000
WWW.ATRANBOOK.IR

Call Now Button