چاپ رایگان کتاب

انتشارات عطران: کتاب “از تحلیل گری سهام تا شیشه شوری فاصله زیادی هست (زندگینامه هاروکی موراکامی)” اثر”افشین علاف صالحی”

0

هاروکی موراکامی، تولد و کودکی

موراکامی متولد سال 1949 در کیوتو ژاپن است. او تنها فرزند خانواده ‌ای سه نفره بود. دوران کودکی موراکامی در شهر های مختلفی چون نیشی‌ نومیا، آشیا و کوبه سپری شد. پدر و مادر هاروکی هر دو استاد ادبیات ژاپنی بودند. پدر موراکامی از سربازان جنگ دوم
امپراتوری ژاپن و چین بود و در طی این درگیری ‌ها به شدت دچار جراحت شده بود.
موراکامی از دوران کودکی، شیفته ادبیات و موسیقی غربی بود. دوران کودکی و نوجوانی او با مطالعه آثار نویسندگان برجسته اروپایی و آمریکایی و روسی سپری شد. شاید بتوان گفت یکی از دلایلی که بسیاری از منتقدان و خوانندگان معتقدند که نوشته ‌های او سبک غربی دارد در این باشد. علاقه موراکامی به ادبیات و موسیقی غربی بیشتر به این دلیل بود که او در فضایی بزرگ شده بود که بیشتر ادبیات ژاپنی در خانه متمرکز بود. خود موراکامی در مصاحبه ‌ای با روزنامه سان‌فرانسیسکو گفت: «چون پدرم استاد ادبیات ژاپنی بود، دلم می‌‌خواست یك كار دیگر انجام بدهم. به همین دلیل آثار كافكا و داستایوفسکی و تولستوی را خواندم. از داستان‌ های این نویسندگان خیلی خوشم آمد. داستایوفسکی هنوز هم قهرمان ادبی من است.» علاقه او به ادبیات غربی و تاثیر آن در نوشته‌ هایش، یکی از ویژگی ‌هایی است که آثار او را از سایر نویسندگان ژاپنی متمایز می ‌کند.

زندگی هاروکی موراکامی قبل از نویسندگی

یادداشتی را که موراکامی برای «تلگراف» نوشته می‌خوانید: اکثر مردم ژاپن مدرسه را تمام می‌ کنند، کار پیدا کرده و بعد از مدتی ازدواج می‌ کنند. با این که من هم در اصل قصد داشتم چنین الگویی را در پیش بگیرم، یا حداقل تصور می‌کردم باید این‌طور باشد، اول ازدواج کردم، بعد شروع به کار کردم و در آخر موفق شدم به نحوی فارغ ‌التحصیل شوم. به زبانی دیگر، ترتیبی که من دنبال کردم کاملاً برعکس آنچه بود که عادی تلقی می‌شد.

نوبت چاپاول
جهت پاسخگویی به سؤالات و تهیه کتاب مربوطه می توانید از طریق گزینه خرید محصول و پل ارتباطی انتشارات عطران اقدام نمایید:

دفتر مرکزی انتشارات عطران:     66191000 -021
شماره تلگرام پشتیبانی (24 ساعته): 09108172896

انتشارات عطران 021-66191000 WWW.ATRANBOOK.IR

انتشارات عطران
021-66191000
WWW.ATRANBOOK.IR

Call Now Button