چاپ رایگان کتاب

انتشارات عطران: کتاب “در مراسم خاستگاری بدرخشید” به قلم “خانم سایه مهری”

0

انتشارات عطران: کتاب “در مراسم خاستگاری بدرخشید” به قلم “خانم سایه مهری”

مدل آرایشی که برای جلسه خواستگاری انتخاب می‌کنید اهمیت زیادی دارد. این سبک تا همیشه در ذهن خواستگار شما به عنوان اولین برخورد باقی می‌ماند. ضمن اینکه خانواده او هم حضور دارند و شما را قضاوت خواهند کرد. پیشنهاد ما این است که در جلسه خواستگاری آرایشی بسیار ملایم داشته باشید. اول مرطوب کننده بزنید. بعد کرم پودر و کانسیلر هم‌رنگ پوست خودتان یا کمی روشن‌تر انتخاب کنید. وقتی کرم پودر خوب روی پوست‌تان خوابید رژگونه ملایم بزنید و ریمل پر. در این مرحله می‌توانید به راحتی قید خط چشم  را بزنید یا یک خط خیلی نازک بکشید. در نهایت رژ لب بسیار ملایم صورتی یا رنگ لب تکمیل کننده آرایش شما خواهد بود. از رژ لب قرمز یا خط لب تیره دوری کنید تا آرایش‌ دخترانه و ملایم داشته باشید.

آراسته باشید

حتما قبل از مراسم دوش بگیرید و از مام رولت استفاده کنید. احتمال اینکه استرس پیدا کنید و عرق کنید زیاد است پس از قبل حساب این قضیه را بکنید. اگر علی رغم استفاده از مام رولت باز هم عرق می‌کنید از پد ضد تعریق استفاده کنید. این پدها به راحتی به داخل لباس و قسمت زیر بغل می‌چسبند و مانع خیس شدن لباس‌تان می‌شوند. در نهایت اگر خواستید عطر بزنید حتما از یک عطر ملایم و به مقدار کم استفاده کنید. اگر عطرتان تند باشد یا زیاد زده باشید ممکن است باعث آزار مهمان‌هایتان شوید و این قضیه روی برداشت آن‌ها از شما تاثیر بگذارد.

بزرگترها حاضر باشند

زماني که خانواده پسر، زنگ در را مي زنند، خانواده دختر بايد جلوي درب حاضر شده، ميهمانان را به داخل راهنمايي کنند. اصولاً خانواده پسر در بالاي مجلس و خانواده دختر در پايين مجلس مي نشينند و مشغول تعارفات و احوال پرسي مي گردند. در بسياري از خانواده ها، دختر خانم به استقبال خانواده پسر نمي رود.

در برخي از خانواده ها هم استقبال دختر از خانواده پسر نوعي ادب محسوب مي شود، پس از احوال پرسي مختصري جمع را ترک مي کند و بعد از مدتي با سيني چاي يا شربت وارد مي شود. اما امروز در برخي خانواده ها دختر همراه با خانواده خود در مراسم خواستگاري مي نشيند و فرد ديگري با چاي يا شربت از خانواده پسر پذيرايي مي کند. بعد از خوش و بش خانواده ها، يکي از اعضاي خانواده پسر که بيان شيواتري دارد، آغازکننده صحبت هاي اصلي مراسم خواستگاري ميشود.

پدر و مادر یا جانشینان آنها حتماً باید در منزل باشند و عدم شركت آنها علامت نوعی مقاومت است. حضور بچه ها كلاً ممنوع است. برای پذیرایی از میوه‌ها و شیرینی‌های ساده استفاده کند نباید از شیرینی‌های بزرگ خامه‌ای و یا ترد و شکننده برای پذیرایی استفاده کرد، یك بشقاب كوچك شیرینی خشك نقلی روی میز یا محل پذیرایی بهترین است. یك ظرف میوه قابل خوردن، به نحوی كه بدون آب ریزی، كثیف شدن سر و صورت باشد نظیر نارنگی، كیوی، گیلاس، آلبالو، زردآلو و … و نه میوه هایی نظیر انار، هندوانه، خربزه، پرتقال، گریپ فروت، آناناس و یك نوشیدنی مناسب فصل و فرهنگ نظیر چای، قهوه، شیر قهوه، نسكافه، آب میوه مثل آب پرتقال یا شربت معمولی نیز باید برای پذیرایی آماده باشد. دستمال برای تمیز كردن سر و صورت و دست ها، سطل زباله، وسایل قابل دسترس، نزدیك و جای راحت برای شستن لازم است.

نوبت چاپ: اول
قیمت روی جلد: 300000 ریال (ارسال پستی رایگان)
جهت پاسخگویی به سؤالات و تهیه کتاب مربوطه می توانید از طریق گزینه خرید محصول و پل ارتباطی انتشارات عطران اقدام نمایید:
دفتر مرکزی انتشارات عطران: 66191000 -021
شماره تلگرام پشتیبانی (24 ساعته): 09108172896

انتشارات عطران 021-66191000 WWW.ATRANBOOK.IR

انتشارات عطران
021-66191000
WWW.ATRANBOOK.IR

Call Now Button