چاپ رایگان کتاب

انتشارات عطران: کتاب “عجایب هشت گانه خواستگاری”

0

انتشارات عطران: کتاب “عجایب هشت گانه خواستگاری”

بخشی از کتاب”عجایب هشت گانه خواستگاری”

در اینکه شما دختر خوب و شایسته ای هستید، شکی نیست و این طلا جواهرات هم اصلاً قابل شما را ندارد ولی پسر جوان یک لا قبا از کجا این همه پول بیاورد؟ باید دو سه سال سر کار برود یا نه؟ پس کمی مرام داشته باشید و اذیتش نکنید.
رزمایش که نمی خواهیم برگزار کنیم. قصد هم نداریم به خانواده داماد نشان بدهیم که ببینید ما چقدر فامیل داریم. پس همان خانواده خودتان کفایت می کند. حالا اگر پدر بزرگ و مادربزرگ هم بودند، بد نیست.
نشد که نشد. اصلاً خواستگاری به این معناست که دو طرف همدیگر را می بینند، صحبت  می کنند و بعداً نظر خودشان را اعلام می کنند حالا به هر دلیلی پسر، نظرش موافق نبوده یا خانواده اش قبول نکرده اند، دنیا که به آخر نرسیده است. چیزی که زیاد است، پسر خوب.
از دیگر مسائلی که خیلی اهمیت دارد این است که چگونه خانواده ها دختر و پسر خود را مورد حمایت قرار می دهند برای نمونه چه طور فرزند خود را خطاب می کنند، چه موقع فرصت صحبت را به وی می دهند؟ آیا وسط حرف دختر یا پسر خود می پرند؟ چه طور به دختر یا پسر خود احترام می گذارند این موضوعات باید حتماً مورد توجه قرار بگیرند.
دکتر طهرانی افزود: گاهی خانواده ها جلسه خواستگاری را در یک مرحله و گاهی در دو جلسه برای شناخت هر چه بیشتر انجام می دهند. بعضی خانواده ها فکر می کنند بهتر است دختر و پسر در این مراسم با یکدیگر صحبت کنند و این موضوع بلامانع است و مشکلی به وجود نمی آورد چیزی که بسیار حائز اهمیت است این است که دو طرف بعد از یک یا دو جلسه باید به ارزیابی اولیه نسبت به هم برسند.
چطور یک شناخت نسبتاً خوب در یک جلسه پیدا کنیم وی در خصوص اینکه دختر و پسر چگونه می توانند شناخت بهتری از یکدیگر داشته باشند اظهار داشت: یک ارزیابی نسبتاً خوب در جلسه خواستگاری می تواند افراد را به سمت یک تصمیم گیری مناسب هدایت کند. بسیار مهم و به جا است بدانیم که در این مراسم موضوعاتی در یک قالب کلی، مدل شخصیت طرف مقابل و ارزیابی خانواده، نوع برخورد، بیان و ظاهر دو طرف، سبک فکری و عقاید دو طرف، جنبه های مالی در حال حاضر فرد و برنامه ریزی برای زندگی آینده مورد بررسی قرار می گیرد. طهرانی ادامه داد: در درجه اول دو طرف باید نوع شخصیت هم را محک بزنند اما سوال این است که چگونه این کار را می توان انجام داد؟ باید دو طرف تعدادی سوالات جزئی بپرسند.

برای نمونه دختر از آقا پسر در مورد  نحوه تصمیم گیری های زندگی سوال کند اینکه آن پسر چگونه تصمیم می گیرد و تا کنون چه تصمیمات مهمی را برای زندگی خود اتخاذ کرده است و اینکه چه قدر دیگران به او در تصمیم گیری کمک می کنند نقش دیگران تا چه حد در تصمیم گیری های پسر لحاظ می شود گاهی ممکن ست این سوال مطرح شود که تا چه حد شما از دیگران کمک می گیرید.

این دیگر بحث مشورت است که آن هم در نوع خودش باید مورد ارزیابی قرار گیرد اما باید بدانیم موضوع مشورت و تصمیم گیری دو مقوله ای است که کاملاً برعکس می باشند. روی بد قصه این سوال است که چقدر دیگران در تصمیم گیری های شما دخالت می کنند؟ بهتر است این سوال را با بیانی زیباتر به این شکل که چقدر دیگران در تصمیم گیری به شما کمک می کنند مطرح کرد تا سهم خانواده، دوستان و همکاران در تصمیمات مشخص شود. با توجه به سهم دیگران در تصمیم های شخص می توان به مدل شخصیتی فرد پی برد، این که فرد به تنهایی قادر به تصمیم گیری است؟ و تا چه حد اهل مشورت کردن است؟

کتاب هایی که خواندن آن برای هر خانمی ضروری است:

لینک سفارش کتاب تجربه های یک مادر موفق
لینک سفارش کتاب کلید های قفل قلب مردان
لینک سفارش کتاب دلایل خیانت مردان به زنان و راهکار های آن
لینک سفارش کتاب خانم ها بخوانند: مراجعه به دعانویس راهکار جذب شوهر نیست
لینک سفارش کتاب تسکین تضمینی درد قاعدگی
لینک سفارش کتاب اندر حکایات مخ زنی … (ویژه خانم ها)
لینک سفارش کتاب عجایب هشت گانه خواستگاری
لینک سفارش کتاب رمز گشایی جعبه سیاه عشق
لینک سفارش کتاب لحن گفتار در مراسم خواستگاری (ویژه خانم ها)
لینک سفارش کتاب حقایقی در مورد جذب شوهر که تاکنون نشنیده اید

نوبت چاپاول
قیمت روی جلد: 200000 ریال    (ارسال پستی رایگان)
جهت پاسخگویی به سؤالات و تهیه کتاب مربوطه می توانید از طریق گزینه خرید محصول و پل ارتباطی انتشارات عطران اقدام نمایید:
دفتر مرکزی انتشارات عطران:     66191000 -021
شماره تلگرام پشتیبانی (24 ساعته):09108172896

انتشارات عطران 021-66191000 WWW.ATRANBOOK.IR

انتشارات عطران
021-66191000
WWW.ATRANBOOK.IR

Call Now Button