چاپ رایگان کتاب

انتشارات عطران: کتاب “همسر ایده آل در یک قدمی شماست” به قلم “علی صالحی – بهناز صیامی”

0

انتشارات عطران: کتاب “همسر ایده آل در یک قدمی شماست” به قلم “علی صالحی – بهناز صیامی”

ازدواج، فرآیندي است که از کنش متقابل بین دو فرد، یک مرد و یک زن، که برخی شرایط قانونی را تحقق بخشیده اند و مراسمی براي برگزاري زناشویی خود برپا داشته اند و به طور کلی عمل آنان مورد پذیرش قانون قرارگرفته و بدان ازدواج اطلاق شده است. ازدواج، قراردادي است با رسمیت قانونی یا تصویب اجتماعی در بین دو یا چند نفر که حقوق و تعهدات خاصی را در بر می گیرد و  شامل فعالیت جنسی نیز می گردد.

 همسان همسـری بـه الگـوي انتخـاب همسـر براسـاس ویژگـی هـاي مشـترکی، مثـل نژاد، قومیت، پیشینه مذهبی، سن، تحصیلات یا طبقه اجتماعی اشاره دارد.

تغییر در زمینه انتخاب همسر نیز به دنبال تغییر در الگوهاي خانواده در بسیاري از جوامع ظاهر گردید. این نکته نیز قابل ذکر است که در خانواده گسترده، ازدواج مبتنی بر تصمیمات و نظریات افراد و اعضاي خانواده بود، در حالی که با تضعیف خانواده گسترده، میل به انتخاب آزاد همسر در بسیاري از جوامع ظاهر گردیده است.

 پیش از صنعتی شدن در انتخاب الگوهاي ازدواج معمولا عشق یا محبت نقش تعیین کننده اي نداشت، بلکه منافع اجتماعی و اقتصادي مربوط به تداوم نقش اقتصادي خانواده و نگهداري و مراقبت از وابستگان اهمیت اساسی داشت.

افرادي که به ازدواج پشت می کنند، ناخودآگاه با فطرت و طبیعت خود به جنگ برخواسته اند؛ در نتیجه چون بر خلاف فطرت حرکت می کنند به دشواري و مشکلات فراوانی برخورد خواهند کرد، زیرا تمایلات فطري ، به طور طبیعی باید ارضاء شوند و اگر منع و ممانعتی به وجود آید ، عامل پیدایش ناراحتی، تشویش و اضطراب خواهد بود.

پس بهترین پاسخ براي تمایلات فطري همان پاسخ گویی به طور طبیعی است و در امر مسایل جنسی، جز ازدواج کردن، راهی به طور طبیعی وجود ندارد. پس دختر و پسر با برخورداري از تجهیزات طبیعی، راهی جز ازدواج ندارند .

 ازدواج مهم ترین مرحله در زندگی هر دختر و پسری است. در این کتاب قصد داریم شما را با خصوصیات یک مرد ایده آل در نظر دختران ایرانی آشنا کنیم.

عموما تفاوت قابل توجهی بین آنچه كه خانم ها از مرد مورد نظرشان انتظار دارند و خصوصیات واقعی آن شخص وجود دارد . به عبارت دیگر، خصوصیات واقعی فرد مورد نظر و اسطوره ای كه طرف مقابل از شخص مورد نظر برای خود ساخته است با هم متفاوتند.

همسر ایده‌آل به معنای تصوری که جوانان از ویژگی‌های فرد موردنظرشان جهت ازدواج در ذهن خود می‌سازند، به کار می‌رود. در واقع وقتی از معیارهای همسر ایده آل برای ازدواج صحبت می‌کنیم، منظور همان تصورات ذهنی فرد از همسر مطلوبش است.

مدت‌‌هاست مسئولان ، خبر از کاهش آمار ازدواج می‌دهند و عده‌ای این کاهش را دلیل تغییر اهداف زندگی دختران و معیارهای آن‌ها برای ازدواج می‌دانند و با اصطلاح سخت‌گرفتن در مورد این معیارها صحبت می‌کنند. این گروه عموماً بر این اعتقادند که گرایش دختران به دانشگاه و حضور اجتماعی آن‌ها باعث بروز هویتی شده که امکان پذیرش هر مردی را در زندگی خود ندارند و همواره به دنبال فردی در سطح خود یا حتی بالاتر هستند و به دلیل پیچیدگی‌های راه پیشرفت پسران از جمله تحصیلات، سربازی، اشتغال و درآمد مناسب، دختران با داشتن جایگاه مناسب نمی‌توانند با همتایان خود ازدواج کنند . حال سؤال اینجاست که مرد ایده‌آل و مرد مناسب ازدواج از نظر دختران چه ویژگی‌هایی دارد؟

نوبت چاپ: اول
قیمت روی جلد: 300000 ریال (ارسال پستی رایگان)
جهت پاسخگویی به سؤالات و تهیه کتاب مربوطه می توانید از طریق گزینه خرید محصول و پل ارتباطی انتشارات عطران اقدام نمایید:
دفتر مرکزی انتشارات عطران: 66191000 -021
شماره تلگرام پشتیبانی (24 ساعته): 09108172896

انتشارات عطران 021-66191000 WWW.ATRANBOOK.IR

انتشارات عطران
021-66191000
WWW.ATRANBOOK.IR

Call Now Button