چاپ رایگان کتاب

انتشارات عطران: کتاب “چطور دوران آشنایی قبل از ازدواج را موفقیت آمیز کنیم” به قلم “عادل علاف صالحی”

0

انتشارات عطران: کتاب “چطور دوران آشنایی قبل از ازدواج را موفقیت آمیز کنیم” به قلم “عادل علاف صالحی”

دوران آشنایی قبل از ازدواج دارای مزایای زیادی است که به شناخت فرد مقابل کمک می کند، ولی برخی اشتباهات در دوستی می تواند در مراحل بعد از ازدواج برایتان مشکل ساز شود. چه بسا افرادی که به دلیل غفلت و ناآگاهی از رویاهایشان، ازدواج به کابوسی دردناک تبدیل شده و ناگریز طلاق در همان ماه های ابتدایی گریبان گیر آن ها می شود. اگر در ایام اولیه آشنایی و دوستی خود با شخصی هستید، توصیه می شود حتما برای ادامه رابطه خود و رسیدن به یک شناخت پیش از ازدواج، تنها به دانسته های خود اکتفا نکرده و برای مشورت از دانسته های یک مشاور ازدواج نیز بهره مند شوید.

دوستی های قبل ازدواج در صورتی که با اطلاع خانواده ها و با هدف شناخت بیشتر باشد فواید بسیار زیادی خواهد داشت. با این حال برخی از افراد از این زمان طلایی برای شناخت و انتخاب همسر آینده خود به خوبی بهره نمی گیرند و ممکن است دچار اشتباهاتی شوند.

یکی از مهمترین اشتباهات دوران آشنایی نادیده گرفتن مشکلات بزرگ است. بعضی از ما به دلیل این تصور غلط که دوران آشنایی پیش از ازدواج باید بهترین دوران زندگی ما باشد و بدون کوچک‌ترین ناراحتی و جر و بحثی تمام شود، یا به دلیل علاقۀ شدیدی که به نامزدمان داریم و دوست نداریم کوچک‌ترین ناراحتی وی را ببینیم و یا چون هنوز با وی کاملاً راحت نیستیم، از اختلافات بزرگی مانند تفاوت‌های عقیدتی، فرهنگی، رفتارهای نادرست و… بسادگی می‌گذریم و هیچ نمی‌گوییم، اما این کار نه‌تنها موجب بهبود روابط ما نمی‌شود، بلکه چون نامزد ما در مورد این مشکل چیزی نمی‌داند، به رفتار خود ادامه می‌دهد و این کار وی ممکن است موجب ناراحتی و دلسردی ما شود.

حساسیت بیش از حد یکی دیگر از اشتباهات دوران آشنایی است. این مشکل در نقطۀ مقابل مشکل قبلی، یعنی نادیده گرفتن مشکلات بزرگ قرار دارد و زمانی رخ می‌دهد که طرفین نگاهی رویایی به رابطه‌شان دارند و تصور می‌کنند که رابطۀ کامل رابطه‌ای است که هیچ تعارضی در آن وجود نداشته باشد. در چنین حالتی فرد به محض روی دادن کوچک‌ترین اختلاف ناراحت می‌شود و گاهی مخالفت نامزدش را به عنوان علاقه نداشتن وی تعبیر می‌کند. برای مواجه‌ نشدن با چنین مشکلی بهترین راهکار، اتخاذ دیدگاهی واقع‌بینانه به شرایط رابطه‌ای موفقیت‌آمیز و پذیرش تفاوت‌ها از ابتدای آشنایی است. با این مقدمه، رایج‌ترین اشتباهاتی که دختران و پسران در زمان آشنایی و نامزدی مرتکب می‌شوند در ادامه بیان می‌شود:

 آغاز رابطه رومانتیک پیش از شناخت کافی

یکی از اشتباهات بزرگ در زمان دوستی و قبل از جدی شدن رابطه، عدم شناخت کافی از طرف مقابل است. شروع رابطه عاشقانه بدون شناخت کافی، فرصت کشف بسیاری از مسائل مهم برای انتخاب شریک زندگی تان را از دست می دهید. در واقع چون می ترسید که ارتباط عاشقانه تان با مشکل مواجه شود، خودتان را گول می زنید. پس زمانی که بدون شناخت کافی، احساسات تان درگیر شود، شنیدن فریادهای عقل سخت خواهد شد.

 نادیده گرفتن نشانه های هشداردهنده مشکلات بالقوه

یکی دیگر از اشتباهات آشنایی قبل از ازدواج چشم پوشی آگاهانه یا نا آگاهانه از اشتباهات طرف مقابل می باشد. از اشتباهات دوستی های قبل از ازدواج می توان به کم اهمیت جلوه دادن مسائل مهم، توجیه کردن اشتباهات طرف مقابل یا منطقی جلوه دادن کارهای او و انکار وجود مشکلات اشاره کرد.

 چشم پوشی از باورها و ارزش های خود

وقتی می خواهید با کسی ازدواج کنید باید بتوانید به راحتی و بدون نگرانی باورها، نگرش ها و عقاید خود را با او در میان بگذارید. اما آگاهی از اینکه برخی از ارزش ها و نگرش هایتان با فرد مقابل همخوانی ندارد، ممکن است باعث شود که برای رسیدن به او عقاید خود را رها کنید. شاید برای مدت کوتاهی بتوانید از هویت واقعی خودتان چشم بپوشانید؛ ولی در درازمدت به خود واقعی تان بازمی گردید و اینجاست که بحث و جدل ها آغاز می شود. البته تفاوت در ارزش ها به خودی خود مشکل آفرین نیست، دردسر زمانی شروع می شود که به باورها و ارزش های یکدیگر احترام نگذارید.

گاهی اوقات به‌ویژه در ابتدای آشنایی، ما به‌خاطر اینکه به طرف مقابلمان نشان دهیم که چقدر با هم تفاهم داریم، بسیاری از نظرها و عقاید خود را ابراز نمی‌کنیم یا به خاطر خشنود کردن نامزدمان با کار یا نظری موافقت می‌کنیم که به آن اعتقاد قلبی نداریم. البته احترام گذاشتن به نظر دیگران کار بسیار خوبی است، اما اگر این مسئله یک طرفه باشد و زیاد تکرار شود، می‌تواند مشکلاتی به بار آورد.

نوبت چاپ: اول
قیمت روی جلد: 300000 ریال (ارسال پستی رایگان)
جهت پاسخگویی به سؤالات و تهیه کتاب مربوطه می توانید از طریق گزینه خرید محصول و پل ارتباطی انتشارات عطران اقدام نمایید:
دفتر مرکزی انتشارات عطران: 66191000 -021
شماره تلگرام پشتیبانی (24 ساعته): 09108172896

انتشارات عطران 021-66191000 WWW.ATRANBOOK.IR

انتشارات عطران
021-66191000
WWW.ATRANBOOK.IR

Call Now Button