چاپ رایگان کتاب

انتشارات ملی عطران: کتاب “دختری که خانه اش روی ابر بود” به قلم “فاطمه سعید”

0

انتشارات ملی عطران: کتاب “دختری که خانه اش روی ابر بود” به قلم “فاطمه سعید”

قسمت 1

کوچکتر از آن بودم که حتّی به ‌یاد آورم. از کجا آمدم، چه کسی مرا با خود به این جا آورد و تا چه زمانی اینجا خواهم ماند، تنها می ‌دانم که همیشه این جا، این بالا نبوده‌ام. از چه زمانی تصمیم گرفتم این ‌طور زندگی کنم؟! این را هم فراموش کرده‌ام…

تماشای ابرها از نزدیک، غروب خورشید و پرندگان در حال کوچ٬ البتّه که زیباست، امّا نه برای همیشه! و من این را زود درک کردم. انسان‌ها جذّاب‌تر بودند!… آن‌ هایی که جایی کمی دورتر، روی زمین٬ با بی‌خیالی زندگیشان را می ‌گذراندند. گاهی احمق و گاهی نگران. شکست خورده و متکبّر. عشّاق خیابان ‌های بلند پاییزی و مجرد‌ها. همه نوعش را دیده‌ام. و می ‌دانی چه چیز میان آدم‌ ها جالب‌تر است؟ هیچ‌ وقت خسته‌ کننده نمی‌ شوند! می ‌توانی تمام عمر تماشایشان کنی، دردهایشان را، شادیشان را و این که چه طور از ترکیبی از این‌دو لذّت می ‌برند. این که چه طور عروج می‌ کنند و یا برعکس٬ پست و منحط می‌ شوند… انسان ‌هایی که دیر یا زود می ‌میرند و بدن‌هاشان مانند قفسی می‌ شود خالی از «پرنده». زندگان برای آن پرنده عزادار می ‌شوند، چرا که روزی برایشان آواز سر می ‌داد… و به ‌زودی فراموشش می‌ کنند.

امّا من نه. نمی ‌دانم داستانم از کجا شروع شد. چه شد که از میان این ‌همه، توجّهم را به پرنده‌ ای خاص دادم. پرنده ‌ای که دیگر آواز نمی‌ خواند. بال‌ هایش، بال‌ هایش را می ‌دیدم که روزها باز نمی‌ شد اگر مجبور نبود. به‌ تنهایی در سکوت٬ خیره به نقطه‌ ای نامعلوم، منتظر چه بود؟! چه چیزی آن‌ طور بال و پرش را زخمی‌کرده‌بود…؟! آخر گذران زندگی به این شیوه برایش چه لطفی داشت؟ با همین سؤال ها بود که بی آن‌که بفهمم، سقوط تدریجی‌ ام آغاز شد.

نوبت چاپاول
قیمت روی جلد: 400000 ریال (ارسال پستی رایگان)
جهت پاسخگویی به سؤالات و تهیه کتاب مربوطه می توانید از طریق گزینه خرید محصول و پل ارتباطی انتشارات عطران اقدام نمایید:

دفتر مرکزی انتشارات عطران:     66191000 -021
شماره تلگرام پشتیبانی (24 ساعته): 09108172896

انتشارات عطران 021-66191000 WWW.ATRANBOOK.IR

انتشارات عطران
021-66191000
WWW.ATRANBOOK.IR

Call Now Button