چاپ رایگان کتاب

انتشارات ملی عطران: کتاب “مبانی طراحی و اجرایی ژئوسنتتیک ها در استحکام شیروانی ها” به قلم “وحید حبیبی” ویراستار “جواد حبیبی”

0

انتشارات ملی عطران: کتاب “مبانی طراحی و اجرایی ژئوسنتتیک ها در استحکام شیروانی ها” به قلم “وحید حبیبی” ویراستار “جواد حبیبی”

افزایش روز ‌افزون جمعیت و نیازهای مردم به‌ راه ‌های دسترسی و ساختمان ‌های بلند مرتبه و به‌ تبع آن گود ‌برداری عمیق و …، مشکلات و محدودیت ‌های اجرایی و اقتصادی برای ساخت و ساز از دغدغه ‌های موجود در حال حاضر می‌باشد. بنابراین انتخاب مواد و مصالح مناسب برای خاکریزی و گود برداری همیشه جزء موارد قابل توجه بوده است. از جمله این مصالح، خاک مناسب می‌باشد. خاک، مصالحی است که به‌ خوبی در مقابل فشار و برش مقاومت می‌کند اما قادر نیست در برابر نیروی کششی از خود مقاومت چندانی نشان دهد. برای رفع این عیب موضوع مسلح کردن خاک مطرح می‌گردد که یک روش ساخت و ساز است. امروزه تسلیح خاک با عناصر پلیمری، به‌منظور افزایش توان باربری مورد توجه پژوهشگران و طراحان حوزه ژئوتکنیک قرار گرفته است. در این ارتباط کاربرد ژئوتکستایل‌ها، به‌عنوان یکی از منسوجات مصالح ژئوسینتتیکی، به ‌منظور جبران مقاومت کششی، افزایش مقاومت برشی، تقویت و حفاظت خاک‌ها افزایش روز‌افزونی داشته است.

تمرکز مطالعات انجام شده بر روی گستره وسیعی از متغیر‌های مسئله، شامل طول لایه‌های ژئوسینتتیکی (ژئوتکستایل)، فواصل بین مسلح‌کننده‌ها، فاصله اولین لایه مسلح‌کننده از زیر فونداسیون، فاصله پی از لبه شیب و تأثیر زاویه چرخش و آرایش زاویه‌دار مسلح‌کننده‌ها نسبت به ‌پی، می‌باشد. به‌منظور کاربردی نمودن نتایج و ارائه معیار‌های مهندسی، تمامی پارامتر‌ها به‌دست آمده نسبت به‌عرض پی، بی‌بُعد شده و مقادیر بهینه برای هر کدام از متغیر‌های تحلیل، برای دستیابی به ‌بیشترین ظرفیت باربری برای پی، به‌دست آمده است.

هرچند تلاش های بیشتر درزمینه تدوین هرچه بهتر مطالب صورت گرفته است ولی مطالب متن کتاب قطعأ عاری از اشکال و نواقص نبوده که نویسنده از عموم صاحب نظران و دانشجویان تقاضا دارد تا نقطه نظرات خود را جهت اصلاحات و چاپ های بعدی در اختیار مولف قرار دهند.

نوبت چاپاول
جهت پاسخگویی به سؤالات و تهیه کتاب مربوطه می توانید از طریق گزینه خرید محصول و پل ارتباطی انتشارات عطران اقدام نمایید:

دفتر مرکزی انتشارات عطران:     66191000 -021
شماره تلگرام پشتیبانی (24 ساعته):  09108172896

انتشارات عطران 021-66191000 WWW.ATRANBOOK.IR

انتشارات عطران
021-66191000
WWW.ATRANBOOK.IR

Call Now Button