چاپ رایگان کتاب

انتشارات ملی عطران: کتاب “پری” (فروست هالای بانو) به قلم “حسن بلندی”

0

انتشارات ملی عطران: کتاب “پری” (فروست هالای بانو) به قلم “حسن بلندی”

چشمان بلوریش همچون ستاره­ای در آسمان می­درخشید و همه را مجذوب خود می­کرد؛ پلک­های بلندش مانندِ خیزران کنار چشمه جلوه‌گاهی در کنار لاله­های گونه­اش بود و غنچۀ سرخ لبانش، شبیهِ یاقوتی سرخ نمایان می­شد

وقتی روزهای بهاری می­آمد کمتر کسی می­توانست در میان یاس، بنفشه، گل­های داوودی و طبیعت رنگارنگ، او را تشخیص دهد؛  گیسوانش در برابر نسیم بی­تابی می­کرد و موج می­خورد و همچون چمنزاری زیبا جلوه دیگری از خود نشان می­داد؛ بلبل‌ها دور و برش غزلخوانی می­کردند و پروانه‌ها به گِرد وجودش می­چرخیدند، تا گَردی از این گل­های زیبا به پرهای حریری‌شان نشیند. «پَری» از جمله گل­هایی بود که در گلستان زندگی شکفته شده بود.

اما همه‌جا که پر از گل و شکوفه نمی­شود؛ در کنارِ گل­های بهاری، خار نیز هست، پیچک­های هرز هم هستند که به ساقه­ی گل­های لطیف می‌پیچند.

از میان علف­های هرز، علفی که در کنار گل‌ها رُشد کرده بود و خود را به پای پَری رسانده بود زنی به نام «سهران» بود. او با چشمانی فرورفته و شیطانی و ابروانی درهم کشیده و خمیده، و چهره­ای تُرشیده در پیچ و خم‌های زندگی و گیسوان درهم ریخته با دست‌های زمختش و کمری کمان شده، همیشه سعی در آزار مردم داشت و برای خود خانه، نَه! نَه!!، قصری به خیال خود، ساخته بود که در آنجا دختران تازه متولّد شده را به کمند جادوی خود اسیر می‌کرد. چراکه می­خواست همه را دور و برش جمع ­کند و فکر می‌کرد با این‌کار از نفرت و بیزاری دیگران رها می‌شود. چرخ افلاک می­چرخید و می­چرخید تا گل­های تازه، شکفته شود یا عمری از آنها سپری گردد و عمرشان خزان شوند.

نوبت چاپاول
قیمت روی جلد: 800000 ریال    (ارسال پستی رایگان)
جهت پاسخگویی به سؤالات و تهیه کتاب مربوطه می توانید از طریق گزینه خرید محصول و پل ارتباطی انتشارات عطران اقدام نمایید:
دفتر مرکزی انتشارات عطران:     66191000 -021
شماره تلگرام پشتیبانی (24 ساعته): 09108172896

انتشارات عطران 021-66191000 WWW.ATRANBOOK.IR

انتشارات عطران
021-66191000
WWW.ATRANBOOK.IR

Call Now Button