چاپ رایگان کتاب

انشارات ملی عطران: کتاب ” داستان بخوانیم و بنویسیم” به قلم “فریده ترقی”

0

گزیده ای از مقدمه کتاب “داستان بخوانیم و بنویسیم”

همیشه دوست داشتم نویسنده بزرگی شوم. دوست داشتم قلم تأثیرگذاری داشته باشم. صحنه‌پردازی و توصیفات رمان‌های نویسندگان بنام را بارها می‌خواندم و لذت می‌بردم. از قدرت قلمشان شگفت‌زده می‌شدم. نوشتن ابزاری پررمزوراز و تواناست.

میتواند به‌راحتی دست شما را از گوشه اتاقی ساکت بگیرد و در دنیاهایی متفاوت بچرخاند. بخنداند، بگریاند، متأثر کند. جملات و تصاویری بسازد که برای همیشه در ذهن و روحتان ماندگار شود.

خواندن کتاب‌های مختلف و بخصوص زیاد خواندن کتاب‌های خوب از نویسندگان مطرح کمک بسیار زیادی به نوشتن شما می‌کند تا بسیاری از تکنیک‌های نوشتن را ناخودآگاه بکار ببرید.

درگذشته اعتقاد بر این بود که نوشتن صرفاً استعدادی هست خدادادی که به بعضی داده‌شده و برخی از آن بی‌نصیب هستند و به عبارتی تعلیم پذیر نیست. این تفکر تا سال 1913 میلادی وجود داشت بعدازآن با پیدایش علم روانشناسی و شناخت روان انسان‌ها اثبات شد که نویسندگی یک فرایند مهارتی هست و مانند همه مهارت‌ها قابلیت آموزش و یادگیری را دارد.

درواقع این‌طور تعریف شد که هر پدیده‌ای را اگر بتوانیم تجزیه‌اش کنیم و مراحلش را مشخص نماییم می‌توانیم نحوه انجامش را توضیح دهیم. برای خوب نوشتن باید خوب نگاه کردن را یاد گرفت. نسبت به اتفاقات پیرامون کنجکاو و دقیق بود. یادگیری فنون نویسندگی کمک بسیار زیادی در آراستگی و جذابیت یک داستان خواهد داشت اما اگر می‌خواهیم داستانی تأثیرگذار بنویسم.

از آن‌هایی که ماندگارند و در ذهن و خاطر مخاطب جای می‌گیرند باید حرف و کلاممان از دل برآید تا لاجرم بر دل نشیند. پس حداقل تا مهارت و تجربه کامل و کافی در نوشتن به دست نیاورده‌اید حتماً در مورد چیزی بنویسید که نسبت به آن اشراف و اطلاع کامل دارید. اگر مکانی را توصیف می‌کنید آن مکان برایتان ملموس باشد.

اشخاصی را وارد داستانتان کنید که به روحیاتشان کاملاً آشنا هستید. در غیر این صورت داستان شما چیزی جز کپی‌برداری از آثار دیگران نخواهد بود.

نوبت چاپاول
قیمت روی جلد: 400000 ریال (ارسال پستی رایگان)
جهت پاسخگویی به سؤالات و تهیه کتاب مربوطه می توانید از طریق گزینه خرید محصول و پل ارتباطی انتشارات عطران اقدام نمایید:

دفتر مرکزی انتشارات عطران:     66191000 -021
شماره تلگرام پشتیبانی (24 ساعته):  09108172896

انتشارات عطران 021-66191000 WWW.ATRANBOOK.IR

انتشارات عطران
021-66191000
WWW.ATRANBOOK.IR

Call Now Button