چاپ رایگان کتاب

عنوان مقاله: بررسی روش های جداسازی و تصفیه آلاینده های موجود در آب خاکستری جهت استفاده مجدد (فریبا حیدری، شهریار عصفوری، محسن عباسی)

0

عنوان مقاله:

بررسی روش های جداسازی و تصفیه آلاینده های موجود در آب خاکستری جهت استفاده مجدد

نویسنده:

فریبا حیدری، شهریار عصفوری، محسن عباسی

چکیده:

امروزه به دلیل صنعتی شدن، افزایش شهرنشینی، تغییرات آب و هوایی و بهر دیرداری آسان تر از منابع طبیعی، روند افزایش مصرف آب بیشتر گردیده است به طوری که افزایش تقاضا برای آب شرب تا سال ۲۰۵۰ نسبت به سال ۱۹۹۵ حدود ۴۲ درصد افزایش خواهد یافت و با افزایش ۸۵ میلیون نفر جمعیت در هر سال، جهان با کاهش شدید منابع آب در دسترس روبرو است.
از طرفي طبق آمار سازمان ملل متحد هر روز ۴۴۰۰ کودک زیر پنج سال به دلیل بیماری های ناشی از آب آلوده و فاضلاب می میرند.
همچنین در هر کیلومتر یک نفر از شش نفر هیچ دسترسی به آب پاک ندارند.
همین امر منجر به بوجود آمدن مشکلات متعددی گردیده است، و جستجو برای منابع جدید به منظور کاهش استفاده از منابع طبیعی به یک ضرورت اجتناب ناپذیر تبدیل شده است.
بنابراین در مناطقی که نوسانات بارشی و کمبود شدید آب وجود دارد توسعه منابع آب و مدیریت آن یک موضوع مهم است.
جدا از روش های سنتی در مدیریت منابع آب، روش های غیر متعارف برای استفاده از آب باید در نظر گرفته شود.
یکی از این روش ها استفاده مجدد از آب است، این امر منجر به کاهش تقاضا برای آب و هدایت آن به سمت منابع موجود می شود و همچنین در حفظ سلامت محیط زيست موثر است.
مرجع مقالات محیط زیست (نشر عطران)
مقاله مذکور دارای نشان ثبت ملی از سازمان اسناد بوده و مورد تأیید دبیرخانه دائمی مرکز عطران می باشد. پل ارتباطی انتشارات عطران ۶۶۱۹۱۰۰۰-۰۲۱ و پشتیانی تلگرام آنلاین ۰۹۱۰۸۱۷۲۸۹۶ می باشد. جهت دانلود فایل مقاله بر روی گزینه “خرید” کلیک نمایید:

Call Now Button