چاپ رایگان کتاب

تهمینه ماوائیان: نویسنده کتاب “هنا” انتشارات ملی عطران

0

تهمینه ماوائیان: نویسنده کتاب “هنا” انتشارات ملی عطران

تهمینه ماوائیان نویسنده و قصه گو متولد سال1360 شهرستان هرسین است از همان دوران کودکیش عاشق افسانه های فولکور مادربزرگش بود و هنوز هم خواب قصه های دیو هفت سر، دختر نمدی،  پسری که اهو شد، هفت برادر را می بیند. نوشتن را از دوران نوجوانی شروع کرده و دبیر تاریخش متوجه استعداد او در نوشتن متن های ادبی و تخیلی او شد و او را به سرودن اشعار سپید و نوشتن داستان های کوتاه تشویق کرد و خیلی زود وارد انجمن ادبی حافظ شهرستان هرسین شد. به دلیل علاقه ای که به گردشگری و جهانگردی و شناخت  آداب و رسوم های مختلف و دیدن طبیعت و مناطق شهری و روستایی  مختلف داشت وارد دانشگاه خوارزمی تهران و در رشته ی جغرافیا  فارغ التحصیل شد. دست تقدیر و تعبیر خواب های نوجوانی اش او را وارد سازمان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه کرد و هم اکنون بیش از ده سال است مربی  آفرینش های ادبی در سمت مربی ادبی مشغول به کار است و با عشق کارگاه های نوشتن خلاق، داستان نویسی و شعرسرایی خلاق را برای کودکان و نوجوانان مرز و بومش برگزار می کند.

تهمینه-ماوائیان-نویسنده-کتاب-هنا-نشر-ملی-عطران-6

مامان گاهی روی آن می‌نشست و روی پیشانی بابا پارچه‌ی نم دار می‌گذاشت. کی مامان تمام انبار را خالی کرده بود و من نفهمیده بودم و چطور همه چیز را آماده‌ی آمدن بابا کرده بود.

بوی آویشن دم کرده و دارچین می‌آمد. مامان از قوری چایی سبز رنگ را ریخت ته لیوان برق نبات به چشم می‌خورد با قاشق نبات را هم زد و منتظر شد کمی خنک شود و بعد بابا را بلند کرد تا چایی را بخورد. بابا توان نشستن نداشت و دوباره دراز کشید مامان با قاشق چایی را توی دهانش می‌ریخت.

Call Now Button