چاپ رایگان کتاب

انتشارات ملی عطران: دانستنی های شبکه و تصفیه خانه فاضلاب (نویسندگان:امیر ناسوتی، نادیا برهانی)

0

مقدمه ی کتاب دانستنی های شبکه و تصفیه خانه فاضلاب

بر پايه‌ شواهد تاريخی، هسته‌ اوّليه‌ زندگي اجتماعي و اساس نخستين تمدن بشری در كنار رودخانه‌ها، درياها و چشمه ‌سارها شكل گرفته است. افزايش جمعيت شهرها، پيشرفت صنايع، بالا رفتن سطح فرهنگ و بهبود وضعيت اجتماعی و اقتصادی مردم جوامع مختلف، اهميت و نياز به آب را صد چندان نموده است.
همزمان با تحولات فوق، مشكلات مربوط به توليد فاضلاب و اثرات زيست محيطي ناشي از آن ابعاد گسترده‌ای به خود گرفت. به همين منظور تفكر ايجاد شبكه‌های جمع‌آوری، انتقال و تصفيه‌ فاضلاب‌‌ بوجود آمد. از این رو زیرساخت های آب و فاضلاب جزء حیاتی ترین طرح‌های عمرانی كشورها هستند. تعيين و برآورد نيازهای آبي يك اجتماع به خصوص براي كشور ما كه به لحاظ كمبود آب در تنگنا قرار دارد، اهميت فوق‌العاده‌ای دارد. ميزان مصرف آب و تولید فاضلاب در اشكال مختلف تابع عوامل گوناگوني از قبيل شرايط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و اقليمی جامعه‌ مورد مطالعه بوده و ايجاب مي‌نمايد مطالعات وسيعي در باب شناخت خصوصيات مذهبی، آداب و سنن، اخلاقيات و توانايي‌های مردم جامعه، در نحوه‌ بهره‌برداری و شكل مناسب استفاده از آب، صورت پذيرد. در مطالعات مرتبط با طرح های فاضلاب عومل مختلفی از قبیل: دوره طرح، جمعیت سال هدف، میزان فاضلاب تولیدی، محدودیت های قانونی طرح، درجه تصفیه فاضلاب، نوع فرآیند، اقتصاد طرح و ارزیابی زیست محیطی دارای اهمّیت است. که در این فصل بصورت خلاصه به آن ها پرداخته می شود.
با عنايت به اين حقيقت كه جمعيت و مقدار مصارف سرانه و نياز آبي در شهرها و اجتماعات، بطور معمول در حال افزايش بوده و از طرفي امكانات مالي و اجرايي محدود است، لذا در هر طرح تأسيسات شهري اعم از آب يا فاضلاب، زمان مناسبي انتخاب مي‌شود تا شرايط و نيازمندي‌هاي سال مقصد در تعيين مباني طراحي ملاك عمل قرار گيرد.

نوبت چاپ: اول
قیمت روی جلد: 700000 ریال (ارسال پستی رایگان)
جهت پاسخگویی به سؤالات و تهیه کتاب مربوطه می توانید از طریق گزینه خرید محصول و پل ارتباطی انتشارات عطران اقدام نمایید:
دفتر مرکزی انتشارات عطران: 66191000 -021
شماره تلگرام پشتیبانی (24 ساعته): 09108172896

خرید کتاب دانستنی های شبکه و تصفیه خانه فاضلاب

انتشارات عطران
021-66191000
WWW.ATRANBOOK.IR

Call Now Button