چاپ رایگان کتاب

عنوان مقاله: ارائه مدل کاربردی مهندسی ارزش در تحلیل راهکارهای پدافند غیرعامل

0

عنوان مقاله: ارائه مدل کاربردی مهندسی ارزش در تحلیل راهکارهای پدافند غیرعامل

چکیده

پدافند غیرعامل به مجموعه اقداماتی غیر مسلحانه ای اطلاق می گردد که توسط آنها می توان موجب افزایش بازدارندگی برای دارایی های ملی دربرابر دشمن و نیز کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، تسهیل در مدیریت بحران و متعاقبا ارتقای پایداری ملی را فراهم آورد.

مهندسی ارزش که با عناوینی چون روش شناسی، مدیریت، برنامه ریزی یا تحلیل ارزش شناخته می شود، می تواند ابزاری قدرتمند جهت تدبیر در ارائه ی راهکارهای پدافند غیرعامل پروژه های دفاعی کشور باشد این عملیات با حذف راهکارهای غیرضروری و دور از دسترس، هزینه ها را کاهش و کیفیت و کارکرد را ثابت و یا حتی بهبود می بخشد.

کرییگ اهمیت مهندسی ارزش را در دفاع ملی به صورت زیرشرح می دهد: “اصول مهندسی ارزش، هسته اصلی تمام کارهایی است که ما در وزارت دفاع انجام می دهیم.

هیچ چیز مهم تر از این نیست که ما نقشمان را به درستی ایفا کنیم تا اطمینان حاصل شود که آنها هر آنچه برای دفاع از مردم و کشورشان نیاز دارند در اختیار دارند بنابراین ما باید هرکاری را که می توانیم انجام دهیم تا عملیات را ساده تر و موثرتر سازیم، هزینه ها را کاهش و کیفیت و بهره وری را بهبود بخشیم و این کاری است که مهندسی ارزش انجام می دهد.”

مهندسی ارزش را کینگ اینگونه تعریف کرده است: “مهندسی ارزش یک کوشش سازمان یافته برای تحلیل عملکرد سیستم ها، تجهیزات و خدمات و موسسات به منظور رسیده به عملکرد واقعی با کمترین هزینه در طول عمر پروژه است که سازگار با کیفیت و ایمنی مورد نظر باشد.”

از مفاهیم پایه ای مهندسی ارزش، لازم است به شاخص ارزش، تحلیل کارکرد و دیگر مراحل رسیدن به گزینه نهایی اشاره شود.

بانک مقالات محیط زیست

مقاله مذکور دارای نشان ثبت ملی از سازمان اسناد بوده و مورد تأیید دبیرخانه دائمی مرکز عطران می باشد. پل ارتباطی انتشارات عطران ۶۶۱۹۱۰۰۰-۰۲۱ و پشتیانی تلگرام آنلاین ۰۹۱۰۸۱۷۲۸۹۶ می باشد. جهت دانلود فایل مقاله بر روی گزینه “خرید” کلیک نمایید:

Call Now Button