چاپ رایگان کتاب

عنوان مقاله: ارتقاء کیفیت مایعات حاصل از پیرولیز سریع (مریم پازکی، سیده پریسا ضیایی)

0

عنوان مقاله: ارتقاء کیفیت مایعات حاصل از پیرولیز سریع

نویسندگان: مریم پازکی، سیده پریسا ضیایی

چکیده:

پیرولیز یک فرآیند تجزیه حرارتی است که در غیاب اکسیژن رخ می‌دهد. دماهای کمتر و زمان ماند طولانی‌تر بخار در این فرآیند موجب تولید زغال چوب می‌شود؛ دماهای بالا و زمان‌های ماند طولانی‌تر تبدیل بیومس به گاز را افزایش می‌دهد؛ و دماهای متوسط و زمان ماند کوتاه بخار برای تولید مایعاتی که عمدتا به یک سوخت زیستی اطلاق می‌شود، مناسب می‌باشد.

سوخت زیستی که مهمترین محصول پیرولیز سریع است، در دماهای متوسط حدود 500ºC به مقدار 75wt% به همراه دو محصول جانبی زغال و گاز تولید می‌شود و می‌تواند نیازهای گرمایی یک فرآیند را فراهم سازد.

خصوصیت سوخت زیستی را از چند طریق می‌توان ارتقا بخشید: از راه فیزیکی، شیمیایی و کاتالیستی . در رابطه با اکتشاف فرآیندهای نوین برای تولید محصولات سودمند‌تر و ارزشمند‌تر از سوخت زیستی دو حوزه وجود دارد که در ادامه به تفصیل درباره آن توضیح داده خواهد شد.

مقالات محیط زیست (انتشارات عطران)

مقاله مذکور دارای نشان ثبت ملی از سازمان اسناد بوده و مورد تأیید دبیرخانه دائمی مرکز عطران می باشد. پل ارتباطی انتشارات عطران ۶۶۱۹۱۰۰۰-۰۲۱ و پشتیانی تلگرام آنلاین ۰۹۱۰۸۱۷۲۸۹۶ می باشد. جهت دانلود فایل مقاله بر روی گزینه “خرید” کلیک نمایید:

Call Now Button