چاپ رایگان کتاب

عنوان مقاله: اهمیت بهداشت ایمنی ومحیط زیست (HSE) در صنایع نفت وگاز مصطفی نوربخش

0

عنوان مقاله: اهمیت بهداشت ایمنی ومحیط زیست (hse)در صنایع نفت وگاز

نویسنده: مصطفی نور بخش

چکیده:

تجارب جهانی نشان داده كه با پیشرفت تكنولوژی در جوامع، سلامتی، ایمنی و محیط زیست انسان امروز در معرض خطرات فراوانی است و لازم است كه برای ادامه حیات بشر، حفظ این سه مقوله بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

هدف از این مقاله بررسی نقش و اهمیت بهداشت، ایمنی و محیط زیست(HSE) در صنایع نفت و گاز از ابعاد و دیدگاه‌های مختلف و تاكید بر ضرورت وجود نظام یكپارچه مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست در این صنایع می‌باشد.

مطالب این تحقیق با استفاده از بررسی و مرور متون داخلی و خارجی معتبر بهداشت، ایمنی و محیط زیست مرتبط با صنایع نفت و گاز گردآوری شده است.

نتایج این بررسی نشان می‌دهد كه رعایت و حفظ HSE یكی از اصول توسعه پایدار كشورها می‌باشد؛ هدف نهایی هر یك از این سه موضوع، حفظ سلامت و زندگی انسان است و در نظر گرفتن توام این سه موضوع منجر به بهره‌وری بیشتر می‌شود؛ یك سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست زمانی می‌تواند موفق باشد كه رویكرد پیشگیرانه در مورد حوادث و بیماری‌های شغلی و خسارت‌های زیست‌محیطی كارایی آن می‌گردد؛ از آنجایی كه پیمانكاران نقش مهمی در انجام پروژه‌های عظیم نفت و گاز كشور دارند لازم است كه به امور HSE این گروه توجه ویژه‌ای گردد؛ در تمام شركت‌های نفتی دنیا توجه به موضوع HSE از اولویت‌های اجتناب ناپذیر می‌باشد به طوری كه بدون اجرای این مدیریت، عملا مشروعیت فعالیت‌های آنها زیر سوال می‌رود و ضروری است كه در صنایع نفت و گاز كشور ما هم با الگوبرداری از این شركت‌ها به این مهم توجهی بیش از گذشته گردد.

مقاله مذکور دارای نشان ثبت ملی از سازمان اسناد بوده و مورد تأیید دبیرخانه دائمی مرکز عطران می باشد. پل ارتباطی انتشارات عطران ۶۶۱۹۱۰۰۰-۰۲۱ و پشتیانی تلگرام آنلاین 09108172896 می باشد. جهت دانلود فایل مقاله بر روی گزینه “خرید” کلیک نمایید:

Call Now Button