چاپ رایگان کتاب

عنوان مقاله: بررسی رفتارهای سازگار با محیط زیست کشاورزان برای مقابله با خشکسالی (سعیده عزیزی، امیر علم بیگ، فرشته پورآصف)

0

عنوان مقاله: بررسی رفتارهای سازگار با محیط زیست کشاورزان برای مقابله با خشکسالی

نویسندگان: سعیده عزیزی، امیر علم بیگ،فرشته پورآصف

چکیده:

يكي از خطرناك ترين و مخرب ترين اثرات خشكسالي ضايعاتي است كه بر محيط زيست منابع طبيعي زيستگاه ها واكوسيستم ها ايجاد مي‌شود.

پدیده‌هایی چون فرسایش خاک، گسترش بیابان‌ها، از بین رفتن پوشش گیاهان، کوچ پرندگان، اثرات نامطلوب بر محیط زیست انسانی، کاهش محصولات کشاورزی، آتش‌سوزی‌های مداوم در جنگل‌ها و مراتع، مهاجرت و… همگی از پیامدهای خشکسالی هستند.

خشکسالی کشاورزی یکی از انواع خشکسالی می باشد. با توجه به اینکه با ارزش ترین بخش تنوع زیستی جهان، تنوع زیستی کشاورزی است بنابراین رفتار کشاورزان در پایداری تنوع زیستی اهمیت بسزایی دارد.

مقاله حاضر با استناد به منابع کتابخانه‌ای، سایت‏های علمی معتبر و استفاده از مقالات علمی گردآوری شده است. هدف از این تحقیق بررسی رفتار کشاورزان بر محیط زیست در شرایط خشکسالی می باشد.

نتایج تحقیق نشان داد که بسیاری از اقدامات کشاورزان برای مقابله با خشکسالی موافق با محیط زیست (مثل تنوع در محصولات کشاورزی  و تغییر تاریخ کشت گیاهان زراعی، کشت تلفیقی، کاربرد دامی و جنگل زراعی) می باشد.

بانک مقاله محیط زیست (گروه عطران)

مقاله مذکور دارای نشان ثبت ملی از سازمان اسناد بوده و مورد تأیید دبیرخانه دائمی مرکز عطران می باشد. پل ارتباطی انتشارات عطران ۶۶۱۹۱۰۰۰-۰۲۱ و پشتیانی تلگرام آنلاین ۰۹۱۰۸۱۷۲۸۹۶ می باشد. جهت دانلود فایل مقاله بر روی گزینه “خرید” کلیک نمایید:

 

Call Now Button