چاپ رایگان کتاب

عنوان مقاله: تاثیر مدیریت مشتری(CRM) بر بازاریابی الکترونیکی استاد دانشگاه مدیریت ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد الکترونیکی دکتر محمدرضا بابایی شروین فتحعلی زاده، خدیجه محمدجانی کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد الکترونیکی

0

عنوان مقاله: تاثیر مدیریت مشتری(CRM)  بر بازاریابی الکترونیکی استاد دانشگاه مدیریت ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد الکترونیکی دکتر محمدرضا بابایی  شروین فتحعلی زاده، خدیجه محمدجانی کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد الکترونیکی

نویسندگان: دکتر محمدرضا بابایی – شروین فتحعلی زاده – خدیجه محمدجانی

چکیده:

بی شک می توان گفت مهمترین دارایی اغلب سازمانها مشتریان آنها هستند. مشتریان بخاطر ارتباط مستقیمی که با اقدامات یک سازمان دارند منبع ارزشمندی برای فرصت ها ، تهدیدات و سوالات عملیاتی مرتبط با صنعت مربوطه می باشند.

امروزه برای رشد و بقا در عرصه رقابت اقتصادی، شرکتها و سازمانها باید به مشتری مداری اهمیت ویژه ای داده و ارتباط خود را با خریداران کالا بیش از پیش افزایش دهند. در روندهای کسب و کاری جدید به دست آوردن رضایت مشتریان جایگاهی مهم و حیاتی در اهداف شرکتها به خود اختصاص داده است و مدیران ارشد به خوبی می دانند موفقیت آنها در راه رسیدن به اهداف کلان بنگاه در گرو جلب رضایت مشتریان است.

از سوی دیگر نمی توان گفت همه مشتریان به یک اندازه در موفقیت شرکت نقش دارند. بنابراین جلب رضایت مشتریان کلیدی، حساسیت بیشتری خواهد داشت.

به این ترتیب لازم است در سازمانها، سیستمی برای جذب و حفظ مشتریان طراحی و پیاده سازی شود، سیستمی که بتواند روابط بین مشتریان و سازمان را به خوبی مدیریت کند.

امروزه این سیستم ها به عنوان مدیریت ارتباط با مشتریان مشهور شده اند و نرم افزارهایی نیز با نام CRM به بازار آمده است که می تواند سازمان را در راه جلب رضایت مشتریان تواناتر سازند که هدف آنها ارائه خدمات بهتر به مشتریان از طریق فرآیندی خودکار و یکپارچه برای جمع آوری و پردازش اطلاعات مشتریان است.

مقاله مذکور دارای نشان ثبت ملی از سازمان اسناد بوده و مورد تأیید دبیرخانه دائمی مرکز عطران می باشد. پل ارتباطی انتشارات عطران 66191000-021 و پشتیانی تلگرام آنلاین 09108172896 می باشد. جهت دانلود فایل مقاله بر روی گزینه “خرید” کلیک نمایید:

Call Now Button