چاپ رایگان کتاب

عنوان مقاله: تبدیل آلودگی هوا (نویسنده: مریم احمدی)

0

عنوان مقاله: تبدیل آلودگی هوا

نویسنده: مریم احمدی

چکیده:

آلودگی ناشی از دود کارخانجات و صنایع، مهمترین و بیشترین سهم آلاینده ها در کشورهاست. با کنترل آلودگی این بخش می توان تأثیر زیادی در کاهش آلودگی هوا در کره زمین داشت. هدف این مقاله، سعی در تجزیه و تبدیل آلودگی است.

مقابله و مدیریت بحران محیط زیست، سخت تر و پیچیده تر از پروژه های عظیم هسته ای و فرانجومی نیست، که نشود و نتوان حل کرد.

مهمترین دلیل ایجاد بحران محیط زیست آلودگی شدید هوا و همچنین از عوامل مهم اکثر بیماری های جسمی و روحی انسانها می باشد. بالا رفتن روزانه آمار مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا مشکل اساسی جوامع بشریست.

به منابع مهم انتشار آلاینده های هوا می توان به: 1- خدمات حمل و نقل عمومی 2- نیروگاهها 3- صنایع 4- مصارف خانگی 5- کشاورزی و شیلات اشاره کرد.

اگر چه در هر منطقه ای، علل خاصی منجر به آلودگی هوا می شوند، اما به طور کلی همانطور که مطالعات آماری نشان می دهد، بالاترین سهم تولید آلودگی هوا، حاصل از سوخت و ساز کارخانه ها، صنایع و نیروگاه ها و پالایشگاه ها می باشد.

به گزارش ایمنا صنایع و نیروگاه‌ها در آلودگی هوا دارای سهم 88 درصدی می باشد، که این سهم قابل چشم پوشی نیست. با کنترل و کاهش این حجم از آلودگی مسلما درصد زیادی از بحران آلودگی قابل حل می باشد.

مقالات محیط زیست انتشارات ملی عطران

مقاله مذکور دارای نشان ثبت ملی از سازمان اسناد بوده و مورد تأیید دبیرخانه دائمی مرکز عطران می باشد. پل ارتباطی انتشارات عطران ۶۶۱۹۱۰۰۰-۰۲۱ و پشتیانی تلگرام آنلاین ۰۹۱۰۸۱۷۲۸۹۶ می باشد. جهت دانلود فایل مقاله بر روی گزینه “خرید” کلیک نمایید: