چاپ رایگان کتاب

عنوان مقاله: تغییرات بستر و حریم رودخانه ها: قانون و چالشهای کاربران (مجتبی موسوی فرادنبه)

0

عنوان مقاله:

تغییرات بستر و حریم رودخانه ها: قانون و چالشهای کاربران

نویسنده:

مجتبی موسوی فرادنبه

چکیده:

لزوم ساماندهی رودخانه ها در محل هایی که پتانسیل توسعه و استقرار طرحهای تولیدی وجود دارد یکی از چالشهای جدی و مهمی است که باید با احترام به قانون بصورت جدی دنبال و با شفاف سازی در جهت حمایت از فعالیتهایی توسعه ای و اشتغال زا پرداخته شود، ضمن آنکه قبل از هر اقدام در این راستا، به مسایل زیست محیطی و مقررات کیفی و فنی مرتبط با رودخانه نیز توجه شده و دقت های لازم به عمل آید. مهمترین کاربریهای حریم رودخانه و مسیل ها را می توان به شرح زیر دسته بندی نمود:
سکونت در حریم و کناره رودخانه و مسیل ها؛ دسترسی، تردد و یا ترازیت کالا از کناره یا روی رودخانه و مسیل ها؛ اجرای طرحهای آبرسانی، برقرسانی، گازرسانی، انشعاب و … در کنار رودخانه و مسیل ها؛ اجرای طرحهای صنایع تبدیلی و شیلات در ساحل رودخانه ها؛ عملیات کاشت، داشت و برداشت محصول توسط کشاورزان و یا فعالیتهای مرتبط در کنار رودخانه و مسیل ها؛ برداشت منابع قرضه شن و ماسه از بستر و حریم رودخانه و مسیل ها

مرجع مقالات محیط زیست (نشر عطران)
مقاله مذکور دارای نشان ثبت ملی از سازمان اسناد بوده و مورد تأیید دبیرخانه دائمی مرکز عطران می باشد. پل ارتباطی انتشارات عطران ۶۶۱۹۱۰۰۰-۰۲۱ و پشتیانی تلگرام آنلاین ۰۹۱۰۸۱۷۲۸۹۶ می باشد. جهت دانلود فایل مقاله بر روی گزینه “خرید” کلیک نمایید:

Call Now Button