چاپ رایگان کتاب

عنوان مقاله: مدیریت دانش محمدجلال کمالی؛ ام البنین احمدی

0

عنوان مقاله: مدیریت دانش محمدجلال کمالی؛ ام البنین احمدی

نویسندگان: محمد جلال کمالی – ام البنین احمدی

چکیده:

هدف پژوهش حاضر تعیین بررسی مدیریت دانش می باشد. روش انجام این پژوهش از نوع فیش برداری مجلات و کتابخانه ای ومیدانی است.

روشهای گردآوری اطلاعات به دو دسته میدانی و کتابخانه ای تقسیم می شود. روشهای کتابخانه ای در تمام تحقیقات مورد استفاده قرار می گیرند.

برخی تحقیقات مانند تحقیقات تاریخی اساساً کتابخانه ای هستند. روشهای میدانی عبارتند از مشاهده، مصاحبه، مباحثه و مولتی مدیا (چندرسانه ای)ویژگی اساسی تحقیق علمی اتکا به داده ها و اطلاعات دست اول است. این ویژگی یک تحقیق را از یک مطالعه، تالیف و تدوین جدا می سازد.

شیوه مطالعات کتابخانه ای و خلاصه نمودن مطالعات پیشین به صورت متن داستان گونه در روشهای تحقیق علمی امروز جایی ندارد. بنابراین مهمترین موضوع در گردآوری اطلاعات این است که بر اطلاعات دست اول ناشی از همان تحقیق تکیه شود. مطالعات گذشته نیز بهتر است در قالب ماتریس ها و نمودارها بصورت بسیار فشرده ارائه شود. مديريت دانش با آسان سازي فرايند ايجاد و تسهيم دانش، توأم با فراهم آوردن محيط‌هاي كاري مثبت و سيستم پاداش‌هاي اثربخش، يادگيري سازماني را سرعت مي بخشد. مديريت دانش رويكرد نظام است.

مقاله مذکور دارای نشان ثبت ملی از سازمان اسناد بوده و مورد تأیید دبیرخانه دائمی مرکز عطران می باشد. پل ارتباطی انتشارات عطران 66191000-021 و پشتیانی تلگرام آنلاین 09108172896 می باشد. جهت دانلود فایل مقاله بر روی گزینه “خرید” کلیک نمایید:

Call Now Button