چاپ رایگان کتاب

فاطمه برخ: نویسنده کتاب “طره” انتشارات ملی عطران

0

فاطمه برخ : نویسنده کتاب “طره” انتشارات ملی عطران

من فاطمه برخ هستم. متولد اسفند ماه سال ۱۳۷۴. کارشناس فیزیک از دانشگاه الزهرا، متاهل و یک مادر.
علاقه‌ی من به نوشتن شعر از زمانی شروع شد که هنوز خواندن و نوشتن را فرا نگرفته بودم. از حدود سن پنج سالگی، اشعار کودکانه و بداهه می‌ساختم و با تکرار، آن‌ها را به خاطر می‌سپردم. پس از ورود به مدرسه و فرا گرفتن حروف الفبا نوشتن نیز در کنار سرودن اشعار قرار گرفت. این علاقه تا اوایل دوران راهنمایی ادامه داشت و پس از وقفه‌ای چند ساله مجددا از سال دوم دبیرستان از سر گرفته شد. فصل جدید اشعار من پختگی قابل توجهی نسبت به گذشته پیدا کرده بود و اشتیاق اطرافیان به شنیدن آن‌ها موجب ایجاد انگیزه‌ی مضاعف برای ادامه‌ی این مسیر بود.

پس از ورود به دانشگاه و به علت مشغله‌ی فراوان، روند هم‌زیستی با ادبیات مسیر کندی پیش گرفت و پس از ازدواج این روند مجددا رو به خاموشی گذاشته است. در این وقفه‌ی ثانویه پس از اطلاع از هدیه‌ی غیرمنتظره‌ی انتشارات عطران مبنی بر چاپ کتاب بنده، تکاپو برای آماده‌سازی کتاب، شور جدیدی به زندگی من تزریق کرد که امید دارم این شور و حرارت، مقدمه‌ی فصل تازه‌ای در زندگی هنری من باشد.

فاطمه برخ: نویسنده کتاب "طره" انتشارات ملی عطران

سه

نشسته ای به نگاهم قصیده می‌ریزی

تو از تمام غزل‌های عشق لبریزی

که در سراسر این فصل سرد تنهایی

به استکان دلم چای گرم می‌ریزی

و هرچه‌قدر بگویم هنوز کم گفتم

برای این من دل‌مرده بس دل‌انگیزی

لبت که باز شود هی شکوفه می‌شکفد

به سان معجِزه‌ها ناب و حیرت‌انگیزی

هزار صید به مویت کشیده‌ای، باید

شبیه باد شمالی لطیف برخیزی

زهی خیال! که قلبم عجیب می‌سوزد

تو نیستی. منم و پوچی غم‌انگیزی

هنوز باغ دلم گرم برگ‌ریزان است

تویی مسبب این انفجار پاییزی

سه  نشسته ای به نگاهم قصیده می‌ریزی تو از تمام غزل‌های عشق لبریزی  که در سراسر این فصل سرد تنهایی به استکان دلم چای گرم می‌ریزی  و هرچه‌قدر بگویم هنوز کم گفتم برای این من دل‌مرده بس دل‌انگیزی   لبت که باز شود هی شکوفه می‌شکفد به سان معجِزه‌ها ناب و حیرت‌انگیزی  هزار صید به مویت کشیده‌ای، باید شبیه باد شمالی لطیف برخیزی  زهی خیال! که قلبم عجیب می‌سوزد تو نیستی. منم و پوچی غم‌انگیزی  هنوز باغ دلم گرم برگ‌ریزان است تویی مسبب این انفجار پاییزی

لینک خرید کتاب “طره ” به قلم ” فاطمه برخ”

Call Now Button