چاپ رایگان کتاب

فراخوان سومین فستیوال بزرگ شعر و داستان کوتاه فاخته(انتشارات عطران) با شماره مجوز 12666 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

مهلت پذیرش آثار در سومین فستیوال بین المللی فاخته به اتمام رسید. با تشکر از حضور و زحمات تمامی شرکت کنندگان و تیم های اجرایی. نتایج نهایی این رویداد در تاریخ دهم شهریور ماه در وبسایت رسمی انتشارات اعلام خواهد گردید.

(جهت آپلود اثر به سامانه ارسال در انتهای این فراخوان مراجعه نمایید)

دوش ز هجر تو صفا دیده ام

ای که تو سلطان وفا بوده ای

آه که من دوش چه سان بوده ام

آه که تو دوش که را بوده ای

اشک برم کاش قبا بودمی

چون که در آغوش قبا بوده ای

زهره ندارم که بگویم تو را

بی من بیچاره چرا بوده ای

جشنواره-فاخته-فستیوال-فاخته-داستان-کوتاه-شعر-و-ادبیات

انتشارات عطران با شماره مجوز 12666 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران، در راستای بسط آثار و استعداد نویسندگان نوپای کشور اقدام به رونمایی از تندیس سومین فستیوال بین المللی شعر و داستان کوتاه فاخته می نماید. عطف به نامه 202/17721 کمیته داوران نویسندگان و اهالی قلم می توانند جهت شرکت در این فستیوال بین المللی به شرح مفاد مصوبه زیر اقدام نماید:

1-  درج نام و نام خانوادگی شرکت کننده باید مطابق با اطلاعات شناسنامه وی بوده و استفاده از عناوین مستعار، تخلص یا هر عنوان دیگر در سامانه آپلود خلاف قوانین ابلاغی این فستیوال می باشد. نقض این ماده از بخش نامه هیأت مدیره موجب حذف شرکت کننده از رقابت می شود.

2- انتخاب عنوان برای اثر الزامی است.

3- شرکت کنندگان خارج از کشور ایران بعد از آپلود اثردر سامانه زیر باید نسبت به اعلام شماره پاسپورت به تلگرام پشتیبانی آنلاین اقدام نماید.

4- محدودیتی در قالب آثار ارسالی وجود نداشته و هر شرکت کننده می تواند در تمامی سبک  های نوشتاری (داستان کوتاه، شعر، طنز، مینیمال، فیلم نامه، رمان و …) اقدام به ارسال اثر به دبیرخانه نماید.

5- هر تیم داوری متشکل از 4 نفر بوده و اثرات به ترتیب دسته بندی انجام شده، به کمیته بررسی مربوطه ارجاع داده خواهند شد. روند داوری اثرات متعاقباً از لحظه آپلود هر اثر شروع شده و جمع بندی امتیازات احرازی در موعد مهلت آثار جشنواره انجام خواهد گرفت.

6- فرمت آثار ارسالی باید در قالب فایل word باشد. شرکت کنندگان محترم باید از فونت B nazanin 12 استفاده نمایند. انتخاب عنوان فایل WORD به صورت لاتین الزامی می باشد. اثراتی که غیر از فرمت مذکور باشند، از مرحله داوری حذف خواهند گردید.

7- ماکزیمم تعداد کلمات فایل ارسالی 1240 کلمه و مینیمم آن 100 کلمه می باشد. اثراتی که به صورت فیلم نامه، نمایش نامه، رمان و یا دارای متنی طولانی می باشند؛ می بایست چکیده ای از اثر را در قالب محدوده کلمات تعیین شده برای شرکت در فستیوال ارسال نمایند. تیم دبیرخانه در صورت برگزیده شدن اثر مذکور، هماهنگی های لازم با نویسنده منتخب را جهت ارسال متن کامل آن در دستور کار قرار خواهد داد.

8- اثر ارسالی نباید قبلاً در هیچ مسابقه، نشریه یا صفحات مجازی منتشر شده باشد.

9- اثر ثبت شده هر نویسنده در این رویداد با مالکیت نویسنده مربوطه در انحصار معنوی این جشنواره می باشد و نویسنده مجاز به استفاده از اثر ارسالی در جشنواره ها و مسابقات دیگر نخواهد بود. شایان ذکر است در صورت احراز رتبه هر یک از اثرات در سومین فستیوال بین المللی فاخته نیاز به کسب اجازه از نویسنده اثر به منظور چاپ در کتاب منتخبین نبوده و به موجب این بند از فستیوال حق هرگونه ادعا را از خود سلب می نماید.

10- طبق بند 17 از بخشنامه ابلاغی هیأت مدیره، به دلیل پیشگیری از اعمال نفوذ های احتمالی جهت تحت الشعاع قرار دادن فرایند عادلانه داوری، در هر بخش رقابتی از اعلام اسامی کمیته داوری و درج عناوین و تصاویر اساتید حتی المقدور اجتناب به عمل آمده است.

11- بعد از اتمام مسابقه، آثار برگزیده در قالب کتابی نفیس به اسم و مالکیت هر یک از نویسندگان به مرحله مجوزات وزارت محترم ارشاد و چاپ خواهد رسید.

12- شرکت کنندگان در صورت بروز مشکل در سامانه آپلود می توانند از ایمیل دبیرخانه استفاده نمایند. به آثاری که دارای مشخصات دقیق شناسنامه ای و شماره های تماس نباشند، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

13- هر نویسنده تنها با یک اثر و در یک بخش رقابتی می تواند در فستیوال شرکت نماید. و در صورتی که نویسنده ایی بیش از یک بار اقدام به آپلود اثر در سامانه ارسال جشنواره نماید. از دور رقابت حذف خواهد گردید.

14-از شركت كنندگان محترم تقاضا مى شود، به دليل ترافيك كارى دبيرخانه سومين فستيوال بين المللى فاخته، ارسال آثار را به روزهاى پايانى موكول نفرمايند.

جوایز فستیوال

نفرات اول تا سوم: کارت هدیه 3 میلیون تومانی

نفرات چهارم تا دهم: کارت هدیه 1 میلیون تومانی

نفرات یازدهم تا بیست و پنجم: کارت هدیه 500 هزار تومانی

تقویم فستیوال

مهلت ارسال آثار: 25 مرداد 1398 (16 آگوست 2019)

اعلام نتایج داوری: 10 شهریور 1398 (1 سپتامبر 2019)

پل ارتباطی

تلفن مرکزی(ایران): 02166191000
دبیرخانه(ایران): 02176870737
فکس مرکزی(ایران): 02189779269
دفتر کانادا(اُتاوا): 0016393970377
دفترآمریکا(لادینگتون): 0012313074383
تلگرام پشتیبانی آنلاین: 09108172896
تلگرام پشتتیبانی آنلاین: 09370705670
وبسایت مرکزی: WWW.ATRANBOOK.IR 
ایمیل: info@atranbook.ir
صندوق پستی: 13185171 انتشارات ملی عطران
دفتر مرکزی: تهران،یوسف آباد، بین خیابان دایمی و شیخ لر، پلاک 25

Call Now Button