چاپ رایگان کتاب

مهرداد اسمعیل پور: نویسنده کتاب “مغز کاغذی” انتشارات ملی عطران

0

مهرداد اسمعیل پور: نویسنده کتاب “مغزکاغذی” انتشارات ملی عطران

مهرداد اسمعیل پور متولد مهر ماه سال 71 در شهرستان لاهیجان استان گیلان است. وی در سال 94 در رشته مهندسی نرم افزار از دانشگاه گیلان فارغ التحصیل شده است. مهرداد نوشتن را از نوجوانی و با متن‌های کوتاه  غیرداستانی آغاز کرد. مدتی بعد به ادبیات داستانی برون مرزی گرایش پیدا کرد و آثار نویسندگانی مانند پل آستر، سیلویا پلات، ارنست همینگوی و ویلیام فاکنر در ایجاد علاقه و جذبش به سوی این مدیوم تأثیر فراوانی گذاشت.

مهرداد-اسمعیل-پور-نویسنده-کتاب-مغز-کاغذی-نشر-ملی-عطران4

از سال 90  نوشتن داستان‌های کوتاه خود را آغاز کرد و مجموعه «ورودی غربی، نیمکت سوم» شامل 34 داستان کوتاه را در سال 92 به صورت ناشر مؤلف و الکترونیکی منتشر کرد. پس از آن مجموعه داستانی «مکعب آرزوها» را در سال 93 منتشر کرد. داستان اصلی این مجموعه موفق شد در سال 98 در بخش فانتزی مسابقه افسانه‌ها جز آثار برگزیده قرار گیرد.

مهرداد اولین داستان بلند خود را با نام «سودای سکوت» در سال 94 به پایان رساند و مشابه آثار پیشین، آن را نیز به صورت الکترونیکی منتشر کرد. از سال 94 تا 98 در مقاطع زمانی گوناگون به نوشتن داستان و شعر ادامه داد و داستان «رنج فراموشی» که رمانی کوتاه با محوریت خاطره و موهبت فراموشی است را پیش از کتاب «گذرا، چون عشق»  که مجموعه‌ای از چهل داستان کوتاه با درون‌مایه‌ی دوست داشتن‌های ساده و روزمره‌ است را در این سال‌ها به صورت الکترونیکی منتشر کرد.

مجموعه اشعار «خرده رویدادهای دیگر» که در سال 98 منتشر شده آخرین اثر او پیش از رمان «مغز کاغذی» است. رمان «مغز کاغذی» شامل تجربیات و روحیات درونی وی بوده و به نوعی شخصی ترین اثر اوست. در این داستان بر خلاف سایر آثار وی، ذهنیت بر روایت ارجحیت دارد و روحیات از وقایع پیشی می گیرند. «مغز کاغذی» از منظر شیوه روایت نیز با سایر آثار متفاوت است و مضمون آن تقابل و تعامل همیشگی منطق و احساس است.

لینک کتاب مغز کاغذی  به قلم مهرداد اسمعیل پور

Call Now Button