چاپ رایگان کتاب

انتشارات ملی عطران: فراخوان دومین دوره جشنواره بزرگ داستان کوتاه فاخته

0

مهلت ارسال آثار برای دور دوم جشنواره کشوری فاخته ساعت 24 روز 30 بهمن ماه 1397 می باشد.

انتشارات عطران با شماره مجوز 12666 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در راستای معرفی و شکوفا سازی استعداد نویسندگان و داستان کوتاه نویسان کشور، اقدام به رونمایی از دومین دوره جشنواره بزرگ داستان کوتاه فاخته می نماید.
بنابه مصوبه 17401/01 هیأت داوران، نویسندگان و اهالی قلم می توانند جهت شرکت در جشنواره “فاخته” به شرح زیر اقدام نمایند:

1- محدودیتی در قالب و تعداد صفحات آثار ارسالی وجود ندارد و نویسندگان می توانند در تمامی سبک های نوشتاری (شعر، رمان، داستان کوتاه، متون ادبی، فیلم نامه و …) اقدام به ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره داستان کوتاه نمایند.
2- موضوع جشنواره آزاد می باشد.
3- هر نویسنده تنها با یک اثر می تواند در جشنواره فاخته شرکت نماید. آپلود بیش از یک اثر موجب حذف شرکت کننده از دور رقابت در جشنواره خواهد شد.
4- فرمت آثار ارسالی می بایست در قالب فایل WORD باشد. درج نام و نام خانوادگی، شماره تماس ثابت، شماره همراه و کد ملی نویسنده در سامانه آپلود آثار الزامی می باشد.
5- نام و نام خانوادگی شرکت کننده می بایست مطابق با اطلاعات شناسنامه وی بوده و استفاده از نام های مستعار یا تخلص در سامانه آپلود خلاف بخشنامه ابلاغی جشنواره می باشد. در صورت استفاده جایزه یا مقامی به شرکت کننده مذکور تعلق نخواهد گرفت.

6- به دلیل حجم بالای آثار منتخب جهت چاپ در کتاب برگزیدگان جشنواره و محدودیت تعداد صفحات جهت اخذ مجوزات قانونی کتاب مذکور، از بخش ابتدایی هر اثر برگزیده نهایتا یک یا دو صفحه به هر یک از نویسندگان منتخب در این کتاب اختصاص پیدا خواهد کرد.

7- اثر هر یک از شرکت کنندگان در جشنواره، با مالکیت نویسنده مربوطه در انحصار معنوی این جشنواره بوده و نویسنده مجاز به شرکت با اثر مذکور در جشنواره دیگری نخواهد بود. لازم به ذکر است که در صورت انتخاب هر یک از اثرات در جشنواره فاخته، نیاز به کسب اجازه از نویسنده اثر، به منظور چاپ در کتاب منتخبین جشنواره نخواهد بود.

8- روند داوری اثرات با توجه به میانگین امتیاز کمیته داوران در هر بخش رقابتی بوده و به ترتیب نمرات اختصاص داده شده رتبه هر شرکت کننده مشخص میگردد.

9- طبق مصوبه ابلاغی شورای راهبردی جشنواره فاخته، به دلیل پیشگیری از اعمال نفوذهای احتمالی جهت تحت الشعاع قراردادن روند عادلانه امتیازدهی توسط کمیته داوران در هر بخش رقابتی، از اعلام اعضای کمیته داوران و درج عناوین و تصاویر اساتید مربوطه در وبسایت رسمی اجتناب گردیده است.

10- با رویکرد شکوفایی نویسندگان نوظهور و استعدادهای نوپرور کشور، روند داوری در هر بخش رقابتی  در دو مرحله مقدماتی و پیشرفته انجام خواهد پذیرفت.
شایان ذکر است که شرکت در جشنواره برای عموم رایگان می باشد.
به آثاری که دارای اطلاعات لازم نباشند ترتیب اثر داده نخواهد شد.
جهت سازماندهی داوری اثرات، درج شماره گذرنامه در آثار شرکت کنندگان مقیم خارج از کشور مورد نیاز می باشد.
بعد از بررسی آثار توسط هیأت داوران به 30 اثر برگزیده جوائز اهدا خواهد گردید.
همچنین بعد از اتمام جشنواره تعداد ۱۰۰ اثر برگزیده نخست از آثار ارسالی، در قالب مجموعه کتابی نفیس به اسم هر یک از نویسندگان چاپ خواهد گردید.
از کلیه نویسندگان و شرکت کنندگان محترم تقاضا می شود بنابه حجم آثار دریافتی و ترافیک بررسی آثار توسط کمیته داوران، ارسال دلنوشته های خود را به روزهای پایانی موکول ننمایند.
جهت هماهنگی های مربوطه شماره تلگرام 09108172896 به صورت آنلاین در اختیار نویسندگان می باشد.

جوائز جشنواره:
نفرات اول تا سوم: کارت هدیه 2 میلیون تومانی
نفرات چهارم تا دهم: کارت هدیه 1 میلیون تومانی
نفرات یازدهم تا بیستم: کارت هدیه 400 هزار تومانی

نفرات بیست و یکم تا سی ام: کارت هدیه 200 هزار تومانی

پل ارتباطی انتشارات عطران:
دبیرخانه مرکزی تهران: 66191000-021
پشتیبانی تلگرام: 09108172896
فکس مرکزی: 89779269-021
پست الکترونیک: info@atranbook.ir
وبسایت مرکزی: WWW.ATRANBOOK.IR
آدرس: تهران صندوق پستی ۱۷۱-۱۳۱۸۵ انتشارات ملی عطران
دفتر مرکزی: تهران میدان هفتم تیر خیابان بهار شمالی شماره 826

مهلت ارسال آثار به دبیرخانه دومین جشنواره ملی فاخته به اتمام رسید. سپاس از زحمات همه شرکت کنندگان داخلی و خارجی این رویداد بزرگ. هم اکنون جشنواره به فاز ساماندهی نمرات داوری وارد شده و نتایج متعاقبا از طریق وبسایت رسمی به اطلاع عموم خواهد رسید.

Call Now Button