چاپ رایگان کتاب

نشر عطران: کتاب “از کبریت فروشی تا امپراطوری IKEA (زندگی نامه اینگوار کمپراد” اثر ” سمیه حبیبی”

0

اینگوار کمپراد کیست

اینگوار کمپراد یکی از کارآفرینان و روسای میلیاردر دنیا بود که به سبب مالکیت شرکت IKEA به معروفیت خاصی در سطح جهان دست پیدا کرده بود، از جمله ثروتمندترین روسای دنیای تجارت می باشد که کار های زیادی را در طول عمر خود انجام داده است. اینگوار کمپراد در بخشی از زندگی نامه خود می نویسند که اولین تجارت خود را در دوران کودکی و در زمانی که با دوچرخه اش به همسایگان کبریت می فروخته، شروع کرده است. او از همان دوران به خاطر شمِّ اقتصادی بالای خود توانست به سود بسیار زیادی دست پیدا کند.

از سویی دیگر با موفقیتی که در دنیای تجارت به دست آورد، تصمیم گرفت تا سایر اعضای خانواده ی خویش را نیز به این کسب و کار وارد کند و آن ها را با دنیای پیچیده، اما لذت بخش تجارت آشنا کند. اینگوار کامپراد که صاحب ۴ فرزند بود، توانست هر آنچه را که می دانست در اختیار فرزندان خود قرار دهد تا آن ها میراث او را پس از مرگش ادامه دهند.

دوران کودکی اینگوار کمپراد

اینگوار کمپراد در تاریخ ۳۰ مارس سال ۱۹۲۶ میلادی، در کشور سوئد متولد شد. او به اصرار اطرافیانش تحصیلات خود را در سوئد ادامه داد و با وجود آن که از همان کودکی ادعا داشت برای پیشرفت باید از سوئد خارج شود، اما به هر حال به تحصیل در کشور مادری خود پرداخت.

تا سن 6 سالگی با پدر و مادر، خواهر و مادر بزرگش در مزرعه زندگی می کرد. اینگوار کمپراد فعالیت خود را از سن 7 سالگی شروع کرد؛ او متوجه شد که اگر کبریت های زیادی را به صورت یک جا و ارزان تر از استکهلم بخرد و دانه دانه با قیمت پایین تر در شهر خود به فروش برساند، می تواند سود خوبی به دست آورد. او فهمیده بود که اگر کبریت هایش را با حداقل سود و قیمت ارزان به فروش برساند، همه آن ها زود فروش خواهند رفت و می تواند خیلی زود بسته ی جدیدی از کبریت بخرد.

نوبت چاپاول
جهت پاسخگویی به سؤالات و تهیه کتاب مربوطه می توانید از طریق گزینه خرید محصول و پل ارتباطی انتشارات عطران اقدام نمایید:

دفتر مرکزی انتشارات عطران:     66191000 -021
شماره تلگرام پشتیبانی (24 ساعته): 09108172896

انتشارات عطران 021-66191000 WWW.ATRANBOOK.IR

انتشارات عطران
021-66191000
WWW.ATRANBOOK.IR

Call Now Button