چاپ رایگان کتاب

نشر عطران: کتاب تامین آب در بحران (دکتر عباس علاف صالحی، آیگین امیدی)

0

کتاب حاضر ترجمه و تدوینی است از کتاب OUT IN THE COLD که در دانشگاه لاگ بورگ انگلستان تهیه شده است. این کتاب در خلال سال های 1999 تا 2004 میلادی سه بار تجدید چاپ شده است.

ایران امروز چهره آزرده ای از درد تلخ بحران به خود گرفته است. هر شب پدر و مادرهایمان به نماز ایستاده و برای رهایی از بحران دعا می کنند. در محیطی چشم گشودیم که زلزله، سیلاب، جنگ و یخبندان رنگ از رخسارمان گرفت و گاه و بیگاه به جسم ضعیفمان تاخت و ما را به عزای عزیزانمان نشاند اما باز هم به فکر مقابله با آن نیافتادیم و هر از چندگاهی خود و خانواده هایمان را برای آرامش خشم بت بحران قربانی کردیم.

تاکنون کتاب های بسیاری در مورد بحران و پدافند غیرعامل در کشور به چاپ رسیده اما هیچ یک از آنها دربردارنده راهکارهای عملیاتی و قابل فهم و اجرا برای تمامی اقشار جامعه اعم از بی سواد و تحصیل کرده نیست.

دیگر اطلاعات و کتاب های موهوم پدافند غیرعامل جایی در واقعیت بحران ندارند و چیزی جز خود فریبی آنی نیست. در لحظه وقوع بحران، کتاب و تئوری های به ظاهر روشن گرانه ی افراد کارساز نیست بلکه عملکرد سریع و دقیق امدادگران و مردم، کنترل کننده وضعیت اضطراری است.

فقدان اطلاعات و شیوه های عملی و عدم آمادگی کافی مردم و بالاخص امدادگران و کادر مجرب کشور در برابر بحران، انگیزه اصلی مؤلف جهت ترجمه و تدوین این اثر بود. زلزله ی اخیر ایران مصداقی روشن و غیرقابل انکار بر این مدعاست!

محور اصلی مباحث کتاب در مورد نحوه تأمین و انتقال آب شرب و شستشو از منابع بومی یا از مکان های دیگر و رعایت اصول بهداشتی در شرایط اضطراری بوقوع پیوسته در نواحی سردسیر است. شایان ذکر است که این کتاب صرفاً در حیطه نواحی سردسیر تمرکز نکرده بلکه مناطق گرمسیر را نیز تحت پوشش خود قرار می دهد.

نوبت چاپ: اول

قیمت روی جلد:420000 ریال

جهت پاسخگویی به سؤالات و تهیه کتاب مربوطه می توانید از طریق گزینه خرید محصول و پل ارتباطی انتشارات عطران اقدام نمایید:

دفتر مرکزی نشر عطران:                66191000 -021

شماره تلگرام پشتیبانی (24 ساعته): 09108172896

انتشارات عطران 021-66191000 WWW.ATRANBOOK.IR

انتشارات عطران
021-66191000
WWW.ATRANBOOK.IR

Call Now Button