چاپ رایگان کتاب

نشر عطران: کتاب” دانش و اصول کار آفرینی” به قلم “سیدمحمدرضا حسینی علی آباد، سیدفخرالدین طاهرزاده موسویان، عادل سعیدی پور”

0

کارآفرین

لغت کارآفرین از یک کلمه فرانسوی به معنی “به عهده گرفتن یا اداره عملکرد” گرفته شده است؛ بنابراین کارآفرین اغلب به افرادی اطلاق می­شود که خطرات آغاز یک شغل را با جان و دل پذیرا می­شوند.

بر اساس برداشت­های کلی، کارآفرینان نسبت به هر متولی تأثیر بیشتری در چندین قرن گذشته داشته ­اند و به‌عنوان آفرینندگان دنیای مدرن مطرح شده ­اند، ولی همچنان این تعریفی کامل از آن­ها نمی­تواند باشد.

تعریف کامل­تر به شرح زیر است: کارآفرینان؛

  • منابع موجود را به روش­های جدید و بهره­ورتر استفاده می­کنند.
  • موجب بروز ارزش واقعی مواد و توانایی افراد می­گردند.
  • تکنولوژی جدید مورد استفاده را ارتقاء می­دهند.
  • منابع اقتصادی را از مناطق با ستانده پایین به مناطق بهره ­ورتر و باورتر منتقل می­کنند.
  • با جستجو و تحقیق نظام­ مند به دنبال پاسخگویی به نیازهای فراموش شده و تقاضاهای جدید مصرف کننده می­باشند.

کارآفرینان مشتاق عمل هستند

حاال یه سؤال براتون پیش میاد که واقعاً کارآفرینی چه فرقی با بقیه مشاغل و کارها داره؟ شما باید در نظر بگیرید که وقتی کارآفرین می­شید باید زمان و تمرکز خودتون رو به این کار مهم اختصاص بدید چرا که کارآفرینی در مجامع بزرگ‌تر ارزش آفرینی نام گذاری شده و شما هم به دنبال خلق ارزش هستید؛ بنابراین باید همه افراد مجموعه رو به سمت موفقیت سوق بدید و اونقدر انرژی داشته باشید تا به این وسیله انرژی شما هم به سایر افراد تیم منتقل بشه تا کارها اصطلاحا روی زمین نمونه و با جدیت به پیش بره. پس شما به‌عنوان کارآفرین وظیفه دارید همه بخش­ ها رو مدیریت کنید و اجازه ندید جایی از کار دچار لنگش بشه و هر روز پیشرفت رو در مجموعه خودتون احساس کنید. این رو فراموش نکنید یک کارآفرین برای به دست آوردن موفقیت باید از خیلی چیزها بگذره تا به نتایج خیلی بزرگ برسه و باید تا میتونه از مشغله­ های خودش در این راه کم کند.

نوبت چاپاول
جهت پاسخگویی به سؤالات و تهیه کتاب مربوطه می توانید از طریق گزینه خرید محصول و پل ارتباطی انتشارات عطران اقدام نمایید:

دفتر مرکزی انتشارات عطران:     66191000 -021
شماره تلگرام پشتیبانی (24 ساعته): 09108172896

انتشارات عطران 021-66191000 WWW.ATRANBOOK.IR

انتشارات عطران
021-66191000
WWW.ATRANBOOK.IR

Call Now Button