چاپ رایگان کتاب

نشر عطران: کتاب صوتی “شب” اثر ” الی ویزل ” با صدای خانم سمیه اعزازی

0

مدتی پیش کتاب “شب”، اثر زیبای نویسنده‌ یهودی، الی ویزل (Elie Wiesel)، به فارسی منتشر شد. این کتاب در حقیقت در سال ۱۹۵۵ به زبان عبری و در ۸۰۰ صفحه با عنوان ” و دنیا ساکت ماند ” در شهر بوینس آیرس، آرژانتین به چاپ رسید.

اگر تلاش‌ ها و تشویق‌های نویسنده‌ معروف فرانسوی، فرانسوا موریاک (۱۸۸۵ـ ۱۹۷۰) نبود، این کتاب هرگز نوشته و چاپ نمی‌شد. موریاک، اواخر دهه‌ی ۵۰ قرن پیش، الی ویزل را که در آن هنگام به تازگی شغل روزنامه‌نگاری را انتخاب کرده بود، با بحث‌ها و مجادله های طولانی متقاعد کرد، خاطرات و روزهای خود را از “اردوگاه‌های کار اجباری” دوران نازی بنویسد.

ویزل، هنگامی که همراه مادر و خواهر و پدرش از سوی مأموران SS پلیس هیتلر دستگیر و روانه‌ کشتارگاه‌ های یهودیان شد، ۱۵ ساله بود. چهره‌های وحشت‌زده و گریان خواهر و مادر ویزل هنگام دستگیری، آخرین تصویری است که در ذهن او نقش بسته بودند؛ آنان پس از چندی در یکی از اتاق‌ های گاز اردوگاه‌های نازی‌، به قتل رسیدند.

کتاب “شب”، روایت تکان‌دهنده‌ای از زندگی پرعذاب زندانیان نازی در اردوگاه‌های مرگ آشویتس ـ مونوویتس و بوخنوالد است‌؛ اردوگاه‌هایی که ویزل تا آوریل سال ۱۹۴۵در آن‌ ها با شکنجه‌، خشونت، سرما و گرسنگی دست به گریبان بوده است. آخرین “ایستگاه مرگ” او اردوگاه بوخنوالد بود که در پایان جنگ دوم جهانی از سوی سربازان آمریکایی آزاد شد. در همین کشتارگاه بود که ویزل، پدرش را از دست داد. او در ماه‌ های آخر جنگ، به دلیل ابتلا به اسهال خونی، گرسنگی، خستگی و ضعف مفرط در اثر تحمل شکنجه‌ های روحی و جسمی سخت از پای در آمد.

کتاب شب با لحنی غمگین و مؤثر به قلم کشیده شده است. نویسنده،‌ در میان رویدادهایی است که با احساسی ژرف، آن‌ها را به تصویر می‌کشد. او از زمان حال به گذشته می‌نگرد و تأثیر ویرانگر این زمان را بر آینده‌ی خود، نقاشی می‌کند: «هرگز آن شب را، اولین شب اردوگاه را فراموش نمی‌کنم. شبی که زندگانی مرا به صورت یک شب طولانی وپایان‌ناپذیر در آورد و برای همیشه بر آن خط بطلان کشید.

کتاب صوتی مذکور دارای نشان ثبت ملی از سازمان اسناد بوده و مورد تأیید دبیرخانه دائمی مرکز عطران می باشد. پل ارتباطی انتشارات عطران 66191000-021 و پشتیانی تلگرام آنلاین 09108172896 می باشد. جهت دانلود فایل کتاب صوتی بر روی گزینه “خرید” کلیک نمایید:

جهت پاسخگویی به سؤالات و تهیه کتاب صوتی مربوطه می توانید از طریق گزینه خرید محصول و پل ارتباطی انتشارات عطران اقدام نمایید: دفتر مرکزی انتشارات عطران: 66191000 -021 شماره تلگرام پشتیبانی (24 ساعته): 09108172896 انتشارات عطران 021-66191000 WWW.ATRANBOOK.IR

جهت پاسخگویی به سؤالات و تهیه کتاب صوتی مربوطه می توانید از طریق گزینه خرید محصول و پل ارتباطی انتشارات عطران اقدام نمایید: دفتر مرکزی انتشارات عطران: 66191000 -021 شماره تلگرام پشتیبانی (24 ساعته): 09108172896 انتشارات عطران: 66191000 WWW.ATRANBOOK.IR

Call Now Button