چاپ رایگان کتاب

نشر عطران: کتاب مکانیک شکست (نویسنده:رحیم کریم داداشی، محمدعلی مهتدی بناب، حمیدرضا قایدی)

0

پیشگفتار مؤلف

هدف این کتاب معرفی روش­ های تحلیلی در بدست آوردن توابع تنش و کرنش مربوط به مکانیک شکست است. این کتاب شامل یک مجموعه از کارهای قابل دسترس که به طور وسیع  در ادبیات فن و تا حدی داده­ های آزمایشگاهی بسیاری از محققین جهت توجیه مدل­های تئوری مکانیک شکست در حل مسائل مربوط به ترک می­باشد.

این مجموعه یک کتاب جامع و البته خودآموز برای مهندسان و دانشجویان کارشناسی سال بالایی و تحصیلات تکمیلی که با مسائل تحلیلی تخریب با رویکرد ریاضی برای طراحی جهت مقابله با شکست مواجه هستند می­باشد.

با این وجود قابل ذکر است که خواننده­ی این کتاب درکی از مفاهیم مدلسازی، حل مسئله و تفسیر معنی حل ریاضی برای یک مسئله یا موقعیت مهندسی خاص را داشته باشد.

خواننده این کتاب باید توانایی فکر کردن بطور ریاضی و پیش بینی متالورژیکی اهمیت پارامترهای میکروساختاری روی خواص و تحلیل رفتار مکانیکی مواد و تشخیص چگونگی رشد ترک در یک سازه تحت تنش که امکان تخریب به صورت فاجعه بار را دارد داشته باشد.

علی رغم پیشرفت ­های اخیر در مکانیک شکست، بسیاری از اصول همان اصول مکانیک می­باشد. مکانیک شکست دینامیک شامل میدان خستگی و تست ضربه شارپی است.

موارد مورد بحث در این کتاب بر اساس توسعه فرآیندهای تحلیلی و عددی مربوط به میدان­های خاص مکانیک شکست الاستیک خطی و مکانیک شکست پلاستیک شامل اثر متقابل بارگذاری مود ترکیبی می­باشد. رویکرد ریاضی مورد بحث در کتاب حاضر با مرور مختصری از تئوری­ های شکست همراه است.

مکانیک شکست مواد مهندسی با شکست مواد جامد تحت تغییر شکل­های بالا (مواد نرم) و یا شکست (مواد ترد) تحت بار ماکزیمم سر و کار دارد.

تحلیل یک ماده جامد تحت بار تا حدودی با مکانیزم­ های میکروسکوپی شکست مواجه است که معیارهای شکست را فراهم نموده و از دیدگاه ماکروسکوپی تنش شکست را پیش بینی می­کند.

 

نستور پرز

دانشکده مهندسی مکانیک

دانشگاه پورتوریکو، مایاگوئز

لینک ارتباط با نویسنده: goo.gl/pM1PNb

نوبت چاپ: اول

قیمت روی جلد: 600000 ریال

جهت پاسخگویی به سؤالات و تهیه کتاب مربوطه می توانید از طریق گزینه خرید محصول و پل ارتباطی انتشارات عطران اقدام نمایید:

دفتر مرکزی انتشارات عطران:          66191000 -021

شماره تلگرام پشتیبانی (24 ساعته): 09108172896

انتشارات عطران 021-66191000 WWW.ATRANBOOK.IR

انتشارات عطران
021-66191000
WWW.ATRANBOOK.IR

Call Now Button