چاپ رایگان کتاب

نشر عطران: کتاب یوردومون دَیه رلی سؤزلری مجموعه مثل ها به زبان ترکی آذری (نویسنده: فرنگیز حاجی ستاری)

0

مقدمه

گذشت تاریخ رنگ تیره­ ای بر رخسار فرهنگ اجدادی زد و سهل ­انگاری فرزندانش آثار این تاریخ را در هاله­ ای از سکوت مدفون ساخت.

زمستان سرد پرده­ ای سپید بر حقایق آن نهاد و سردی سراپای وجودش را به آغوش کشید. کهن سرزمینم تشنه اندکی درک از فرزندانش بود و بی هیچ ندا و مأوایی، فدای سرنوشت روشن بزرگ­مردان کوچک امروزش شد. تنهایی شب هایش آرامگاه افتخارات بی­ بدیل اسطوره­ هایش بود؛ صد افسوس که سکوتش شکسته نشد و با دلی مملو از رازهای کهن در بسترش آرام گرفت.

در این میان پدری بود مهربان؛ رفت اما زحماتش همچنان استوار؛ فراز و نشیب زندگی قامت خمیده اش را در هم نشکست و زلالی وجودش گلریزان صراط علم و ادب شد. ذهن ها خاطره حضورش را از یادها نخواهند برد و اندوخته­ هایش بدرقه راه ادب ورزان آذربایجان خواهد بود.

مصادف با اولین سالروز درگذشت شادروان غلام فتاحی، جای داشت یادی از زحمات 50 ساله وی در زمینه کتاب و ادب ورزی کنیم و با چند سطری کوتاه در صدد قدردانی از خدماتش برآییم.

جهاد بهترین کلمه­ای بود که میشد در موردش به کار برد. علی رغم ضعف جسمی با تلاشی فراتر از وصف، چرخه زندگی و فرهنگ اردبیل را چرخانید. اسطوره­ای بود در اخلاق و درست منشی.

یادگار بازمانده از وی کتاب­ها و نصایح کوتاه و عمیقش بود. با درگذشت او روحیه تلاش در وجودمان دمیده شد و پی برده­ ایم که چه کسی را از دست داده­ ایم.

اما وصف کمالات فردی درخور شأن یک انسان نیست، بگذاریم گذشت زمان، خود به تنهایی در موردش قضاوت کرده و حقایق زحماتش را برملا کند.

کتاب حاضر اثری است ارزنده به قلم خانم حاج ستاری و برگرفته از تجارب تاریخی آذربایجان. انتشارات عطران در راستای اشاعه فرهنگ مبادرت به تجدید چاپ این مجموعه نموده است.

بسط آگاهی و فرهنگ اجتماعی خط مشی کلی تیم فعال در این مرکز می­باشد.

خدمات بی شائبه همکارانم در تحقق این مهم قابل تقدیر بوده و از زحمات آقای رامین علاف اصغری که همواره حامی گسترش فرهنگ و آگاهی بوده اند، تشکر می­کنم.

شایان ذکر است درآمد حاصل از فروش این مجموعه صرف حمایت از سایر نویسندگان و متفکرین خواهد شد.

نوبت چاپ: دوم

قیمت روی جلد: 520000 ریال

جهت پاسخگویی به سؤالات و تهیه کتاب مربوطه می توانید از طریق گزینه خرید محصول و پل ارتباطی انتشارات عطران اقدام نمایید:

دفتر مرکزی نشر عطران:                66191000 -021

شماره تلگرام پشتیبانی (24 ساعته): 09108172896

انتشارات عطران 021-66191000 WWW.ATRANBOOK.IR

انتشارات عطران
021-66191000
WWW.ATRANBOOK.IR

Call Now Button