چاپ رایگان کتاب

انتشارات عطران: کتاب “عروسک ها قصه آدم بزرگ ها را دوست ندارند” اثر “حسین شکری”

0

انتشارات عطران: کتاب “عروسک ها قصه آدم بزرگ ها را دوست ندارند” اثر “حسین شکری”

اتاقمون تقريباً دوازده متري بود و با موكت کهنه ای اونو فرش كرده بودیم يك گاز خوراك پز قديمي ، يخچال و کمدی كه از جهيزيه مادرم به يادگار مونده بود به همراه چند دست رختخواب كهنه و قاليچه كوچكي هم كه در وسط اتاق انداخته بوديم  ، تنها اثاثيه اتاق رو تشكيل مي داد .

 روي ايوان با حصيری پوشانده شده بود و درست در نقطه مقابل ما يعني سمت راست در حياط اتاق صاحبخانه قرارداشت كه شبيه اتاق ما بود با اين فرق كه آشپزخانه  و حمام كوچكي در كنار اتاقش دیده می شد  و ما دو بار در هفته می تونستیم از حمام استفاده کنیم .

 در وسط حياط ، باغچه سبزي که اکثر اوقات سبز بود  و دو درخت سيب و انار  دیده می شد ، چند درخت بی مصرف دیگه هم در گوشه های حیاط کاشته بودن که فقط از سایه شون استفاده می کردیم .

 شنیده بودیم انار و سیبش خیلی خوشمزه و شیرینه ، اما ما جرأت دست زدن به ميوه و سبزي باغچه رو نداشتيم ، یه حوض کوچیک کنار باغچه سبزی بود که مادر زمستون تا تابستون ظرفها رو کنار اون می شست .

 گاهی اوقات زمستونا که شیر آب حیاط یخ می زد ، مادر مجبور بود از آب یخ زده حوض برای شستن ظرفها استفاده کنه  .

به اتاق که بر می گشت ، دستاش کبود بود و وقتی میدید با اندوه و درد نگاهش می کنم با خنده می گفت ، میگن آب سرد آدمو قوی می کنه ، حیف که فردا هوا خوب میشه و دیگه یخبندون نداریم . اما بازفردا آب یخ زده بود و همون جمله تکرار میشد ، و سالها برای من معما بود که در آب سر چه خاصیتی وجود داشت که آدمو قوی می کرد.

نوبت چاپاول
جهت پاسخگویی به سؤالات و تهیه کتاب مربوطه می توانید از طریق گزینه خرید محصول و پل ارتباطی انتشارات عطران اقدام نمایید:

دفتر مرکزی انتشارات عطران:     66191000 -021
شماره تلگرام پشتیبانی (24 ساعته):  09108172896

انتشارات عطران 021-66191000 WWW.ATRANBOOK.IR

انتشارات عطران
021-66191000
WWW.ATRANBOOK.IR

Call Now Button