چاپ رایگان کتاب

نشر ملی عطران: کتاب “مغز کاغذی” به قلم “مهرداد اسمعیل پور”

0

نشر ملی عطران: کتاب “مغز کاغذی” به قلم “مهرداد اسمعیل پور”

تمام عمر فکر می‌کردم در اقلیتم مردمی که فکر می‌کنند؛ که شعور دارند؛ که منطقی رفتار می‌کنند؛ که بی‌دلیل کارهای درست را انجام می‌دهند. تمام عمرم فکر می‌کردم همه جزء اکثریت مردم‌اند. گوسفندهایی که برای چرا به دنیا آمده‌اند یا انسان‌هایی که به دنبال نان می‌دوند. آن‌قدر می‌دوند که خسته می‌شوند. آن‌ قدر خسته می‌شوند که قبل از خوردن نان خوابشان می‌برد یا آن‌هایی که عاشق یک آهنگ تکراری می‌شوند و آن‌قدر پخشش می‌کنند تا از آن متنفر شوند. هزاران نفری که باهم تماشای فوتبال می‌نشینند یا از این که چای صبحانه‌شان سرد شده کلافه و ناراضی‌ می‌شوند اما هم‌زمان برای گرم کردنش حاضر به انجام کاری نیستند. از کجا شروع‌ شده بود همۀ این افکار.

تمام عمر فکر می‌کردم متفاوتم. بخشی از یک اقلیت که هنوز مشابه خود را ندیده و نیافته. به خودم می‌گفتم هنوز هم هستند کسانی که عاشق شوند و ازدواج کنند؟ خیال می‌کردم اکثریت مردم ابله‌اند، فکر می‌کنند عشق در زندگی ریخته و باید پیدایش کرد. من هیچ‌وقت دنبال چیزهایی که وجود ندارند نگشته‌ام. تمام عمر فکر می‌کردم در اقلیتم. اقلیتی که شادی سال نو را بیهوده می‌دانند؛ تولد برایشان یادآور نزدیکی به مرگ است؛ که در کار خودشان گم می‌شوند و به کسی کاری ندارند.

همیشه وقتی ایستگاه شلوغ می‌شد چند قدم عقب می‌آمدم و برای اکثریت مردم افسوس می‌خوردم. افسوس که در تعجیل گم‌شده‌اند؛ که می‌خواهند پنج دقیقه زودتر برسند؛ که برای نشستن، سر و دست می‌شکنند. درِ تاکسی که باز می‌شد به حال اکثریت راننده‌ها هم افسوس می‌خوردم؛ که از صبح تا شب بیهوده یک مسیر تکراری را آمدوشد می‌کنند.

همه را دست می‌انداختم بی‌ آن که بدانند دستشان انداخته‌ام. سرکار می‌گذاشتمشان بی‌آن که لحظه‌ای ناراحت شوم. می‌خندیدم. شوخی می‌کردم. دروغ می‌گفتم و خوشحال بودم. خوشحال که تمام این کارها درست هستند. من جزء اقلیتی بودم که خودم را برتر از دیگران می‌دانستم.

نوبت چاپاول
قیمت روی جلد: 600000 ریال (ارسال پستی رایگان)
جهت پاسخگویی به سؤالات و تهیه کتاب مربوطه می توانید از طریق گزینه خرید محصول و پل ارتباطی انتشارات عطران اقدام نمایید:

دفتر مرکزی انتشارات عطران:     66191000 -021
شماره تلگرام پشتیبانی (24 ساعته):  09108172896

انتشارات عطران 021-66191000 WWW.ATRANBOOK.IR

انتشارات عطران
021-66191000
WWW.ATRANBOOK.IR

Call Now Button