چاپ رایگان کتاب

نشر ملی عطران: کتاب “نکند عاشق شده ام” به قلم “محمد رضا پستک”

0

نشر ملی عطران:  کتاب “نکند عاشق شده ام” به قلم “محمد رضا پستک”

هرچه به درخت بید نزدیک ­تر می­ شوم، تپش قلبم بیشتر می­ شود، باد به جان شاخه های درخت افتاده است و برگ‌ های بید را یکی یکی می­کند و با خود می ­برد، مراقب دسته­گل هستم، می­ ترسم بهم بریزد، کنار درخت که می‌ رسم، دنبالش نمی گردم، می ­دانم که منتظرم است، منتظر نازکشی یا بقول خودش منت­ کشی، اما چرا این جا؟ زیر درخت بید؟

معمولاً خانم­ها وقتی دل­شان می­ شکند و از شوهرشان قهر می­ کنند، می­ روند خانه پدرشان، خانه برادرشان، می­ روند و منتظر می ­نشینند تا مردشان بیآید سراغش و نازش را بکشد، دل­شان را نرم کند تا با منت و غرور له ­شده­ شان برگردند سرخانه و زندگی شان، اما میترای من اهل این کارا نیست، یعنی بلد نیست، همیشه موقع قهر و دلخوری توی خانه بست می‌ نشیند و هیچ جا نمی ‌رود، خیلی وقت­ ها هم خودش پا پیش گذاشته و مجبور می‌ شود قهرش را بشکند، بخاطر بچه­ ها، بخاطر من، برای زندگی­ مان، اما حالا پناه آورده به این درخت بید، بعدِ این همه سال، تک و تنها. بعدِ این همه سال. میترای من که اهل این کارها نبود.

باید از دلش در بیآورم، نمی­ گذارم تنها بماند، هر روز  بهش سر می‌ زنم، بین راه حرف هایی را توی ذهنم ردیف می­ کنم تا ثابت کنم که همیشه همراه و همدلش بودم، اما کنارش که می ­رسم ذهنم یاری نمی­ کند، با دیدن قیافه معصومش همه چیز از یادم می ­رود، زل می ­زنم به چشم­ های درشت و سیاهش، به موهای بلوند و صافش که از زیر روسری بیرون زده است، به چین ­های نازکی که به تازگی زیر پلک ­های خسته ­اش افتاده است، سعی می­کنم نازش را بکشم، بلد نیستم، کسی یادم نداده است، میترا هم قهرکردن بلد نیست، آن ­هم قهر به این طولانی؟ لعنت به من، خوب می ­دانم که چه کرده ­ام.

قدم­ هایم روی برگ­ های نارنجی بید خش خش می کند، نمی­ دانم که می­ شنود، یا خودش را به نشنیدن می­ زند، دو زانو کنارش می ­نشینم و دسته­ گل را به طرفش می گیرم:

«بفرمایین میترا خانم، اینم یه دسته گل دیگه برای دسته­ گل عزیزم.»

نوبت چاپاول
قیمت روی جلد: 700000 ریال (ارسال پستی رایگان)
جهت پاسخگویی به سؤالات و تهیه کتاب مربوطه می توانید از طریق گزینه خرید محصول و پل ارتباطی انتشارات عطران اقدام نمایید:

دفتر مرکزی انتشارات عطران:     66191000 -021
شماره تلگرام پشتیبانی (24 ساعته):  09108172896

انتشارات عطران 021-66191000 WWW.ATRANBOOK.IR

انتشارات عطران
021-66191000
WWW.ATRANBOOK.IR

Call Now Button