چاپ رایگان کتاب

نشر ملی عطران: کتاب “اندر مزایای جهان سوم!” اثر “عادل علاف صالحی”

0

گفتگوی نویسنده کتاب “اندر مزایای جهان سوم” با مخاطب
کتاب پیش­رو بیشتر دفترچه انتقادات است تا کتاب و اشاره به مشکلات واضحی دارد که بر طبق عادت سالیان سال است تکرار می­کنیم و فکر هم نکنم با نوشتن­های مکرر حل شدنی باشد.
فرهنگ نه با نوشتن بلکه با خواندن اصلاح می­گردد. هر چه امثال ما بنویسیم و چاپ کنیم تا خواننده­ای آماده تغییر نباشد.
زحمت بیهوده کشیده­ایم. همچنین معتقدم مرز نازکی بین خود انتقادی و خودزنی وجود دارد. به خواننده عزیز اطمینان می­دهم با نوشتن این کتابچه نخواسته­ ام سیاه بین باشم و معتقدم همواره شهروندان بافرهنگ کم نیستند.
فرهنگ موجودی است زنده که در اجتماع­ها حیات دارد و برخلاف دیگر علوم فقط نخبه­ ها نیستند که ابداعی نوین انجام دهند و بقیه متخصصان سریعاً به دنبال آنها راه بیفتند.
نوآوری­های فرهنگی اگر زمان و هزینه صرفشان نشود و در اکثریت نهادینه نشود فقط منجر به قربانی شدن نخبگان فرهنگی خواهد گردید. مناسبترین مثال عبور از چراغ قرمز است.
اگر فرهنگسازی برای ایستادن عابر پشت چراغ انجام نگردد، آنهایی که بصورت خودجوش رعایت می­کنند فقط وقت و عمرشان تلف خواهد شد و چه بسا تصمیم بگیرند دیگر رعایت نکنند.
از خواننده دانشمند تقاضا دارم کتاب حاضر را دلنوشته تلقی کند و اگر برگی در دل دارد از طریق مسیر ارتباطی adelsalehi@gmail.com به آن اضافه کند.

گزیده ای از کتاب
یکی از فرهنگ­ های ما جهان سومی ­ها نگران دیگران بودن است. ما تقریباً همیشه در حال بوق زدن هستیم و به همدیگر هشدار می­دهیم. سر چهارراه­ها بعد از سبز شدن چراغ، هر کی زودتر بوق زد برنده است.
مسافر که می­خواهیم سوار کنیم سه چهارتا بوق قطعاً باید بزنیم. خیلی وقت­ها هوس می کنیم سیم­کشی بوق ماشین را عوض کنیم تا چند ثانیه یکبار خودش بوق بزند. با همه با بوق حرف می­زنیم.
دوست می­بینیم بوق؛ دشمن می­بینیم بوق؛ حواس پرت می­بینیم بوق؛ موتوری بوق؛ ماشین جلویی بوق؛ عابر بوق…

ماها با بوق به دنیا آمده­ ایم و به هیچکس هم ربط ندارد.

جهان سوم همواره گذشته­ ای درخشان و آینده­ای درخشان­تر دارد ولی در زمان حال وضع خوبی ندارند و آنهم گفتیم به دلیل دشمنی دیرینه ملت­های دیگر و کم­کاری دولت است.
این زمان حال ممکن است از چند تا چندصد سال طول بکشد. جهان سومی­ ها علاقه شدیدی به بالیدن به گذشته افتخارآمیز خود دارند. حالا شاید می­پرسید پس چی شد؟
جواب: همه چی خراب شد. چیزهایی که ما داشتیم کسی در زمین که هیچ در کره مریخ هم نداشت. حمله کردند و گرفتند.
البته نه اینکه مقاومت نکردیم. کردیم ولی آنها آنقدر وحشی بودند و ما متمدن که نخواستیم از دماغ کسی خون بیاید، تنبلی نکردیم به خدا. گذاشتیم آمدند ولی یک روزی می­خواستیم کاری بکنیم تلافیش در بیاید. هنوز آن روز نرسیده.

احترام به بزرگترها و بالاخص همه در خون مردم کشورهای متمدن جهان سوم است. مدیران بزرگترهای ویژه به حساب می آیند. مدیران در اکثر مواقع شامل اصل قهرمان­زایی و قهرمان­زدایی می­شوند. در بقیه مواقع همیشه مورد احترام­اند. برخی­ها این احترام را به چاپلوسی سوء تعبیر می­کنند که معلوم است در اشتباهند؛ باید دید هدفشان از این کارها چیست.

نوبت چاپاول
قیمت روی جلد: 300000 ریال (ارسال پستی رایگان)
جهت پاسخگویی به سؤالات و تهیه کتاب مربوطه می توانید از طریق گزینه خرید محصول و پل ارتباطی انتشارات عطران اقدام نمایید:

دفتر مرکزی انتشارات عطران:     66191000 -021
شماره تلگرام پشتیبانی (24 ساعته):  09108172896

انتشارات عطران 021-66191000 WWW.ATRANBOOK.IR

انتشارات عطران
021-66191000
WWW.ATRANBOOK.IR

Call Now Button