چاپ رایگان کتاب

نشر ملی عطران: کتاب “نقش توسعه بندر عسلویه در تغییر و تحولات منطقه ای در بعد اجتماعی” اثر “عیسی نعمتی نژاد”

0

نقش توسعه‌ای بندر عسلویه در تغییر و تحولات منطقه‌ای

در تلاش فهمیدن واقعیت، ما تا حدی نظیر کسی هستیم که تلاش می‌کند مکانیزم یک ساعت دربسته را درک کند. او صفحه و عقربه‌های متحرک آن را می‌بیند، حتی تیک‌تیک آن را نیز می‌شنود، اما هیچ راهی برای باز کردن در آن ندارد. اگر زیرک و باهوش باشد ممکن است تصویری از مکانیزم آن درست کند که بتواند جوابگوی همه‌چیزهایی باشد که مشاهده می‌کند.

اما هرگز نمی‌تواند کاملاً مطمئن باشد که تصویر او تنها تصویری است که می‌تواند مشاهدات وی را توضیح دهد. او هرگز قادر نخواهد بود که تصویر خود را با مکانیزم واقعی مقایسه کند و حتی نمی‌تواند امکان چنین مقایسه‌ای را تصور کند. «انیشتین»

برای اتفاقات اجتماعی، نمی‌توان توجیه‌های ساده یافت و برای آن‌ها به‌سادگی علت‌هایی پیدا کرد. بعلاوه غالباً یافتن سرچشمه‌ها مقدور نیست زیرا منشأها معمولاً در فاصله‌ای بسیار دورتر از نتایج و علائم قرار دارند و نتایج و علائم به‌واسطه حلقه‌های تشدیدکننده انحراف از معیار با اصل خود تفاوتی فاحش و غیرقابل‌تصور می‌یابند.

ایران کشوری در حال توسعه است که دائما پروژه های اقتصادی گوناگون در مناطق مختلف آن اجرا می شود.غالب این پروژه ها نظیر احداث سدها،ساخت جاده ها،طرح های آبیاری و زهکشی و احداث کارخانجات صنعتی در مقیاس وسیع و توام با تاثیرات اجتماعی و فرهنگی شدید در مناطق مختلف آغاز و اجرا می شود .

ملاحظه نکردن شرایط پایداری اجتماعی وفرهنگی پروژه های توسعه سبب می شود تا زندگی سالم ساکنان مناطق اجرای این طرح ها و هم چنین توسعه پایدار با خطر مواجه شود.

عسلویه در استان بوشهر یکی از مناطقی است که در ظرف کمتر از 10 سال سرمایه گذاری صنعتی گسترده ایی در آن انجام شده و علل مختلف،ملاحظات اجتماعی و فرهنگی در احداث تاسیسات صنعتی رعایت نشده است.

نوبت چاپاول
جهت پاسخگویی به سؤالات و تهیه کتاب مربوطه می توانید از طریق گزینه خرید محصول و پل ارتباطی انتشارات عطران اقدام نمایید:

دفتر مرکزی انتشارات عطران:     66191000 -021
شماره تلگرام پشتیبانی (24 ساعته): 09108172896

انتشارات عطران 021-66191000 WWW.ATRANBOOK.IR

انتشارات عطران
021-66191000
WWW.ATRANBOOK.IR

Call Now Button