چاپ رایگان کتاب

نشر ملی عطران : کتاب “نهنگ های بازار چگونه سرمایه ها را می بلعند؟” اثر “عادل علاف صالحی”

0

نهنگ

نهنگ‌ ها  نماد سرمایه‌گذاران حقوقی و کلان در بازارهای سرمایه‌گذاری هستند.

در بازارهای بسیاری از جمله بازار ارز دیجیتال و بازار فارکس  نهنگ‌ها اثرات قابل توجهی در بازار گذارده و افزایش و کاهش‌ زیادی در بازار ایجاد می کنند. نمونه این اثر را در جهش قیمت بیت کوین در سال 2017 مشاهده کرده‌ایم.

اگر به بازار نگاهی بیاندازید، متوجه خواهید شد که یک سری از عوامل یا بازیگرها در آن نقش دارند. به برخی از این بازیگرها نهنگ گفته می شود.

در این کتاب از اصطلاحات رایج در بازار معاملات ارزهای دیجیتال و تریدینگ استفاده شده است.

احتمالا تصویری که اکنون از نهنگ در ذهن شما پدیدار شده، تصویر یک شخصیت کارتونی دوست داشتنی در انیمیشن های والت دیزنی است؛ یک موجود بزرگ و بامزه شبیه به تصویر زیر که آرام شنا می کند و شخصیت مهربانی دارد.

آمار نهنگ‌هایی که مالک ۱,۰۰۰ تا ۱ میلیون بیت کوین هستند.

آرون براون (Aaron Brown) سرمایه‌گذار و یکی از نویسندگان ستونBloomberg Opinion  هشدار می‌دهد که بسیاری از ذخیره‌سازی‌های اخیر توسط کسانی صورت گرفته که به بیت کوین اعتقادی ندارند.

به گفته او ۱۰۰,۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ آدرس‌های اول بیت کوین (ازنظر حجم دارایی‌ها) به‌احتمال‌زیاد متعلق به شرکت‌های خانوادگی و افراد فوق ثروتمند جامعه است، کسانی که به‌ احتمال‌ زیاد در صورت عملکرد نه‌ چندان مناسب بازار، ذخیره‌های خود را به فروش خواهند رساند.

بنا بر ادعای براون این‌گونه آدرس‌ها صاحب ۱۵ درصد از ذخیره بیت کوین جهان هستند، رقمی که نسبت به ۱۸ ماه قبل، حدود ۱۰ درصد رشد داشته است.

نوبت چاپ: اول
قیمت روی جلد: 600000 ریال (ارسال پستی رایگان)
جهت پاسخگویی به سؤالات و تهیه کتاب مربوطه می توانید از طریق گزینه خرید محصول و پل ارتباطی انتشارات عطران اقدام نمایید:

دفتر مرکزی انتشارات عطران:     66191000 -021
شماره تلگرام پشتیبانی (24 ساعته):  09108172896

انتشارات عطران 021-66191000 WWW.ATRANBOOK.IR

انتشارات عطران
021-66191000
WWW.ATRANBOOK.IR

Call Now Button