چاپ رایگان کتاب

نشر ملی عطران: کتاب “هند بوک تصفیه آب دگرمونت 2007 جلد اول” مترجمین “احمد احمدی نیک، بیتا سادات حیدری، مهسا فرهنگی” ویراستار(مهدی هاشمی شهرکی)

0

نشر ملی عطران: کتاب “هند بوک تصفیه آب دگرمونت 2007 جلد اول” مترجمین “احمد احمدی نیک، بیتا سادات حیدری، مهسا فرهنگی” ویراستار(مهدی هاشمی شهرکی)

هشـدار

کلیه حقوق مادی و معنوی کتاب هند بوک تصفیه آب دگرمونت متعلق به گروه عطران و انتشارات عطران با شماره مجوز 12666 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.

کتاب مذکور در انحصار ناشر مذکور بوده و فتوکپی و عکس برداری بدون اجازه کتبی ممنوع می باشد.

هرگونه کپی برداری در فضای مجازی یا انتشار و پخش این اثر یا قسمتی از آن در اینترنت (با واسطه یا مستقیم) مطلقاً ممنوع بوده و شخص یا مجموعه مربوطه سریعاً توسط پلیس فتا مورد پیگرد قضایی قرار خواهند گرفت.

لازم به ذکر است درج تصویر روی جلد یا اسکن و تصاویر صفحات داخل کتاب در اپلیکیشن ها یا وبسایت های شرکت ها، پیمانکاران، مشاورین، ادارات و … منوط به اخذ اجازه کتبی این مجموعه می باشد؛

در غیر اینصورت تامین بی قید و شرط خسارات مالی و معنوی وارده به عهده شخص یا مجموعه خاطی بوده و اقدامات قانونی توسط اظهار نامه قضایی پلیس فتا صورت خواهد پذیرفت.

قدردانی

با سپاس از تیم  احمد احمدی نیک، بیتا سادات حیدری، مهسا فرهنگی همکاران بخش مطالعات شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، که هم ایده ترجمه این کتاب ارزشمند از آن ها بود و هم کمک علمی و فنی شایانی برای این کار حساس، پرزحمت و زمان بر می­ باشند.
همچنین باسپاس از زحمات مهندس مهدی هاشمی شهرکی که با وقوف به حساسیت پروژه، نهایت تلاش خود را در راستای دقت و روانی متن، اهتمام داشته ­اند.
در نهایت مجموعه عطران با افتخار پذیرای ایرادات مطرح ­شده از طرف خوانندگان دانشمند به ترجمه و حتی متن اصلی می­ باشد و در صورت تأیید توسط هیأت علمی گروه عطران و همچنین نویسندگان کتاب اصلی، قطعا در چاپ­ های بعدی اصلاحات مطروحه اعمال خواهد گردید.

حلالیت نمک­های کم محلول. حاصل‌ضرب انحلال‌پذیری

تجربه نشان می­دهد که در یک محلول اشباع‌شده از نمک AB که به میزان کمی محلول است (حلالیت کمتر از 0.01 مول بر لیتر)، حاصل‌ضرب غلظت­های یونی ­[B]×[+A] برای یک دما و نیروی یونی مشخص از محلول، ثابت است. به این حاصل‌ضرب که با نماد Ks نشان داده می‌شود، حاصل‌ضرب حلالیت (انحلال‌پذیری) گفته می‌شود.هرچه ماده کمتری محلول باشد، مقدار Ks کم­تر است. برای کربنات کلسیم محلول با غلظت 12 میلی‌گرم بر لیتر، حاصل‌ضرب حلالیت Ks برابر با KF8-32 (مول بر لیتر)2 است؛ مانند معادلات pH، log Ks = pKs می­باشد. وجود نمک­های دیگر، نیروی یونی محلول را افزایش می­دهد و درنتیجه این امر باعث تغییر در حلالیت می‌شود. افزایش حلالیت­، که اثر نمک نامیده می­شود­، هنگامی مشخص می‌شود که الکترولیت، یون مشترکی بانمک موردنظر نداشته باشد. در غیر این صورت­، حلالیت کاهش می­یابد. به‌عنوان‌مثال­، در محلول 01/0 مول بر لیتر کلراید سدیم­، حلالیت کلراید نقره بر 1000 تقسیم می‌شود.

محلول­های بافری و قدرت بافر

یک محلول بافر، محلولی است که اسیدیته آن در مقابل افزایش مقادیر کمی اسید یا باز، تغییرات کمی را نشان می­دهد. این محلول­ها در مواقع نیاز به انجام واکنش در pH ثابت، کاربرد عملی دارند. این‌ها با مخلوط کردن یک اسید ضعیف و نمک سدیم یا پتاسیم یا یک باز ضعیف و نمک اسید قوی آن به دست می­آیند. به‌عنوان‌مثال: اسید استیک- استات سدیم (3.7 تا 5.6pH =)، سدیم هیدروژن ارتو فسفات – سدیم دی هیدروژن ارتوفسفات (6 تا 9­pH =) و غیره.

فصل 1 (آب- یک عنصر اساسی)
فیزیک آب..
سه حالت…
خواص فیزیک…
حالت­های فیزیکی ناخالصی­های موجود در آب
شیمی آب.. 
آب به‌عنوان حلال..
یونیزاسیون..
اکسیداسیون – احیاء
بیولوژی آب..
متابولیسم آب و سلول..
آب، محیط زندگی میکروبی..
مواد مغذی..
اجزای مضر.
اصطلاحات مورداستفاده توسط آنالیز کننده های آب

فصل  2 (چه آبی باید تصفیه شود و چرا؟)
آب طبیعی
آب زیرزمینی
آب سطحی
آب دریا و آب‌های لب شور
چرخه کربن
چرخه نیتروژن

لینک خرید سایر جلدهای کتاب دگرمونت:

جلد دوم

جلد سوم

جلد چهارم

نوبت چاپاول
جهت پاسخگویی به سؤالات و تهیه کتاب مربوطه می توانید از طریق گزینه خرید محصول و پل ارتباطی انتشارات عطران اقدام نمایید:

دفتر مرکزی انتشارات عطران:     66191000 -021
شماره تلگرام پشتیبانی (24 ساعته): 09108172896

انتشارات عطران 021-66191000 WWW.ATRANBOOK.IR

انتشارات عطران
021-66191000
WWW.ATRANBOOK.IR

Call Now Button