چاپ رایگان کتاب

نشر ملی عطران: کتاب چاه ها و گمانه های آب جلد اول” مترجمین “سید فخرالدین طاهر زاده موسویان، مهسا فرهنگی، احمد احمدی نیک”

0

نشر ملی عطران: کتاب چاه ها و گمانه های آب جلد اول” مترجمین “سید فخرالدین طاهر زاده موسویان، مهسا فرهنگی، احمد احمدی نیک”

هشـدار

کلیه حقوق مادی و معنوی کتاب هند بوک تصفیه آب دگرمونت متعلق به گروه عطران و انتشارات عطران با شماره مجوز 12666 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.

کتاب مذکور در انحصار ناشر مذکور بوده و فتوکپی و عکس برداری بدون اجازه کتبی ممنوع می باشد.

هرگونه کپی برداری در فضای مجازی یا انتشار و پخش این اثر یا قسمتی از آن در اینترنت (با واسطه یا مستقیم) مطلقاً ممنوع بوده و شخص یا مجموعه مربوطه سریعاً توسط پلیس فتا مورد پیگرد قضایی قرار خواهند گرفت.

لازم به ذکر است درج تصویر روی جلد یا اسکن و تصاویر صفحات داخل کتاب در اپلیکیشن ها یا وبسایت های شرکت ها، پیمانکاران، مشاورین، ادارات و … منوط به اخذ اجازه کتبی این مجموعه می باشد؛

در غیر اینصورت تامین بی قید و شرط خسارات مالی و معنوی وارده به عهده شخص یا مجموعه خاطی بوده و اقدامات قانونی توسط اظهار نامه قضایی پلیس فتا صورت خواهد پذیرفت.

قدردانی

با سپاس از تیم  سید فخرالدین طاهر زاده موسویان، مهسا فرهنگی، احمد احمدی نیک همکاران بخش مطالعات شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، که هم ایده ترجمه این کتاب ارزشمند از آن ها بود و هم کمک علمی و فنی شایانی برای این کار حساس، پرزحمت و زمان بر می­ باشند.
همچنین باسپاس از زحمات مهندس عادل علاف صالحی که با وقوف به حساسیت پروژه، نهایت تلاش خود را در راستای دقت و روانی متن، اهتمام داشته ­اند.
در نهایت مجموعه عطران با افتخار پذیرای ایرادات مطرح ­شده از طرف خوانندگان دانشمند به ترجمه و حتی متن اصلی می­ باشد و در صورت تأیید توسط هیأت علمی گروه عطران و همچنین نویسندگان کتاب اصلی، قطعا در چاپ­ های بعدی اصلاحات مطروحه اعمال خواهد گردید.

توضیحات اصطلاحات چاه و گمانه

چاه آب هر سوراخ حفر شده در زمین که میتواند برای به دست آوردن یک منبع آب مورد استفاده قرار گیرد .چاه حفاری چاه آبی که توسط حفار یا احداث شده است. مترادف ها چاه لوله ای یابه سادگی گمانه است. از آنجا که چاه ها ی حفاری کانون اصلی این کتاب هستند، برا ی سادگی میتوان ازآنها به عنوان چاه ها نام برد. در صورت لزوم با استفاده از اصطلاحات زیر ، انواع دیگر چاه آب مشخص میشود .چاه دستی چاه آبی دارای قطر بزرگ و معمولاً کم عمق که توسط کار دستی احداث شده است. مترادف ها عبارتند از: چاه حفر شده یاچاه باز گمانه اکتشافی گمانهای که برای اهداف ویژه دستیابی به اطلاعات در مورد زمین شناسی زیرسطحی یاآب های زیرزمینی حفر شده است.

فصل اول مقدمه
چاه ها و گمانه ها
پیدایش آب زیر زمینی
آبخوان ها، آب خوان های نیمه تراوا و آبخوان های ناتراوا
تخلخل و ذخیره آبخوان
جریان آب زیرزمینی
معادله دارسی
معادلات عمومی جریان آب زیرزمینی
جریان شعاعی به چاه هافصل دوم تحقیقات آب هـای زیـرزمینـی برای یافتـن محـل های چـاهها
مطالعات دفتری
شناسایی میدانی
بررسی چاه
بررسی های ژئوفیزیکی
مقاومت الکتریکی
الکترومغناطیسی
تحقیقات حفاری
ارزیابی منابع آب زیرزمینی
تخمین جریان ورودی: تغذیه مستقیم

فصـل سوم مقدمـه ای بـر طراحـی گمانـه ها و چـاههای آب
چاههای حفاری شده
چاهها و آبخوانهای کریستالی
چاه در آبخوان های تحکیم نیافته

فصل چهارم مسائـل مربوط به طراحـی چـاهها و برنامههای تخصصـی…
مقاومت
سیستم اتصال
پوشش شنی طبیعی
افت ورودی اسکرین

فصـل پنجم ساختـمان چاه و گمـانه
حفاری ضربه ای
حفاری دورانی
ضد عفونی کردن چاه تکمیل چاه

نوبت چاپاول
جهت پاسخگویی به سؤالات و تهیه کتاب مربوطه می توانید از طریق گزینه خرید محصول و پل ارتباطی انتشارات عطران اقدام نمایید:

دفتر مرکزی انتشارات عطران:     66191000 -021
شماره تلگرام پشتیبانی (24 ساعته): 09108172896

انتشارات عطران 021-66191000 WWW.ATRANBOOK.IR

انتشارات عطران
021-66191000
WWW.ATRANBOOK.IR

Call Now Button